Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 ma już prawie 700 milionów aktywny...

Windows 10 ma już prawie 700 milionów aktywnych użytkowników

Wprowadzając Windows 10 na rynek w lipcu 2015 r. Microsoft postawił sobie za cel dotarcie z nim na cały miliard urządzeń w ciągu 2 lub 3 lat od daty wydania. Dwa lata zajęło jednak zdobycie nieco ponad połowy tej sumy, a pod koniec listopada 2017 r. Microsoft informował już o 600 milionach. Najwyraźniej w ciągu ostatnich 4 miesięcy przybyła ich kolejna setka, bowiem firma - a właściwie odchodzący z niej Terry Myerson - mówi już o prawie 700 milionach aktywnych urządzeń.

Windows 10 na 700 mln urządzeń

Jak wczoraj informowaliśmy, Terry Myerson, lider Windows and Devices, opuszcza stanowisko, by za jakiś czas odejść z Microsoft. W firmie przeprowadzono poważną restrukturyzację na szczeblu kierowniczym, a były szef odpowiedzialny za Windows podzielił się w swoim liście pożegnalnym kilkoma cennymi spostrzeżeniami, jak choćby tymi ujawniającymi przyczynę porażki Windows Phone. Warto też zwrócić uwagę na fragment bardziej optymistyczny, bo opisujący zdrowy wzrost, którego stale doświadcza Windows 10.

Windows 10 - liczba urządzeń

"Dziś, gdy zbliżamy się do 700 mln aktywnych użytkowników Windows 10, komercyjne użycie rośnie o 84% z roku na rok, Xbox One działa pod kontrolą jądra Windows 10, Surface przewodzi innowacjom PC, HoloLens dokonuje przełomów w 'komputerowym wzroku', nasz uniwersalny sklep Microsoft umożliwia [działanie] Xbox GamePass, (...) a ekosystem OEM jest ożywiony dochodowym wzrostem. Ostatni rok zakończyliśmy z 8-miliardowym zyskiem operacyjnym z naszego segmentu" - pisze Myerson.

Według danych Microsoftu z lutego urządzenia z Windows 10 stanowią 48% wszystkich aktywnych urządzeń z Windows, podczas gdy Windows 7 - już tylko 39%. Wróćmy jednak do ogólnej liczby. 700 milionów nie zostało jeszcze osiągnięte, ale spodziewamy się, że taką właśnie liczbę jako zdobyty kamień milowy przedstawi Microsoft na najbliższej konferencji Build w maju tego roku.

Krzysztof Sulikowski
30 marca 2018, 18:38
744
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 marca 2018, 18:38
744
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.