Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wideo w LinkedIn ze wsparciem dla reklam i st...

Wideo w LinkedIn ze wsparciem dla reklam i stron firmowych

Natywne wsparcie dla wideo i proste narzędzia do ich edycji to cechy już nie tylko popularnych sieci społecznościowych, ale również tych nastawionych na biznes i życie zawodowe. Po różnie ocenianym wprowadzeniu tzw. filtrów wideo LinkedIn zyskał funkcjonalności bardziej pasujące do ogólnego charakteru portalu - to wsparcie dla materiałów sponsorowanych i możliwość udostępniania wideo na stronach firm.

LinkedIn Video

Natywne reklamy wideo to kolejna nowość w obszarze sponsorowanej zawartości w LinkedIn. Pozwolą one dotrzeć do osób decyzyjnych w innych firmach lub potencjalnych klientów. Sponsorowane wideo będą pojawiać się na głównej tablicy jako samodzielne posty. Jak twierdzi Microsoft, nowy typ zawartości pomoże osiągnąć cele marketingowe B2B poprzez prezentowanie bogatych historii wizualnych, kierowanie ruchu na naszą witrynę i przyciski zachęcające do podjęcia akcji. Odpowiednie targetowanie pozwoli dotrzeć do odpowiednich grup odbiorców, których można wyłonić na podstawie nazwy stanowiska, stopnia, nazwy firmy, branży, umiejętności i nie tylko. Do tej pory funkcję przetestowało w wersji beta ponad 700 reklamodawców, wliczając w to GE, Philips i Audi Canada. W okresie testów LinkedIn doszedł do wniosku, że jego użytkownicy spędzają 3 razy więcej czasu oglądając reklamy wideo, aniżeli jakąkolwiek inną sponsorowaną zawartość.

Drugą z nowości na LinkedIn jest udostępnianie wideo dla firm i wydawców. Na stronie z firmowym wideo organizacje mogą udostępniać własną zawartość dotyczącą kultury, produktów, newsów i wydarzeń. Rezultaty z testów beta pokazały, że firmowa strona wideo jest pięciokrotnie bardziej prawdopodobnym punktem wyjścia do rozpoczęcia rozmów niż inne typy zawartości. Funkcja zaczyna być udostępniana teraz, a do wszystkich użytkowników dotrze w ciągu najbliższych tygodni.

Jak stworzyć kampanię wideo, LinkedIn wyjaśnia na swojej stronie. Czy nowe funkcje zdobędą uznanie użytkowników? Sądzimy, że tak. Wideo jest dobrym nośnikiem informacji i potrafi zaangażować współczesnego odbiorcę, czego zresztą dowodzą analizy prowadzone w okresie beta.

Krzysztof Sulikowski
29 marca 2018, 18:48
489
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 marca 2018, 18:48
489
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.