Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update na 90% PC z Windows 10

Fall Creators Update na 90% PC z Windows 10

AdDuplex opublikował właśnie marcowy raport dotyczący Windows 10. Jak zwykle jego przedstawione są statystyki zebrane w ciągu jednej doby (teraz z 26 marca 2018 r.). Dziś dowiemy się, jak wygląda procentowy rozstaw poszczególnych wersji Dziesiątki ogólnie i na komputerach najważniejszych producentów. Spojrzymy też na historię wersji, by zobaczyć przebieg ich adaptacji.

Windows 10

Zaczynamy od ujęcia globalnego. Jak zobaczycie na wykresie poniżej, Fall Creators Update (1709) opanował już niemal wszystkie (90,4%) pecety z Windows 10. Dla porównania - w zeszłym miesiącu jego wynik wynosił 85%. Pozostałe wersje systemu, choć nadal aktualizowane, mają już znaczenie marginalne. Creators Update (1703) znajduje się na 4,3%, Anniversary Update (1607) na 3,6%, November Update (1511) na 0,8%, RTM (1507) na 0,5%, a kompilacje Insider (Redstone 4/Redstone 5) na 0,4% badanych urządzeń.

Windows 10 - statystyki

AdDuplex słusznie zauważa, że "Fall Creators Update jest bezsprzecznie najszybciej rozprzestrzeniającą się aktualizacją od długiego czasu". Dostrzec mogliśmy to już w poprzednich miesiącach, gdy FCU w ciągu przeszło dwóch miesięcy opanował połowę PC z Dziesiątką, a w kolejny miesiąc już trzy czwarte. Bieżącą sytuację możecie zobaczyć na wykresie.

Windows 10 - statystyki

Zobaczmy teraz, jak wygląda udział FCU na urządzeniach poszczególnych producentów. Wiodące marki znajdują się bardzo blisko ogólnej średniej, przy czym najmocniej wyróżniają się Medion (95,7%), MSI (94,7%), Toshiba (93,8%) i Dell (92,6%). Na własnych urządzeniach Microsoftu udział FCU wynosi 91,4%.

Windows 10 - statystyki

Fall Creators Update zagarnął już niemal całą dostępną dla siebie przestrzeń, niemniej jednak już niebawem jego miejsce zajmie kolejna duża aktualizacja - Spring Creators Update. Wczoraj wyłoniono już wersję RTM, która po drobnych poprawkach „po kropce” ukaże się jako Public Release prawdopodobnie 10 kwietnia.

Krzysztof Sulikowski
28 marca 2018, 18:12
624
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 marca 2018, 18:12
624
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.