Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Przejściówka USB Type-C dla Surface zaplanowa...

Przejściówka USB Type-C dla Surface zaplanowana na ten rok

Wprowadzenie na rynek Surface Laptopa i Surface Pro w maju 2017 r. było na paru polach przełomowe, ale niektórzy i tak poczuli się rozczarowani, ponieważ nowym urządzeniom zabrakło wbudowanej obsługi USB Type-C. Microsoft obiecał, że do końca roku wypuści dedykowaną przejściówkę w formie dongle'a, ale terminu nie udało się dotrzymać. Akcesorium ma się jednak ukazać w tym roku.

Surface USB Type-C dongle

Dongle'a podłączyć będzie można do istniejącego portu Surface Connector i wykorzystywać zarówno do ładowania, jak i transferu plików. Brak wbudowanego portu to jednak nie naśladownictwo Apple'a, który chyba nieco zbyt entuzjastycznie rozumie minimalizm, a kwestia architektury Laptopa i Pro. Panos Panay dowodzący działem Surface przekonywał, że ostatnią rzeczą, której by pragnął, jest pozbawienie użytkowników gniazda potrzebnego tak dziś, jak i jutro. Nie wiadomo jednak dokładnie, czemu nie znalazło się ono bezpośrednio w urządzeniu. Tak czy inaczej lukę ma wypełnić przejściówka, która podobno już jest w drodze. Dowodzi tego grafika, którą udostępnił znany z trafnych przecieków WalkingCat. Przejściówka królową balu raczej nie zostanie, ale swoje zadanie ma spełniać.

Surface USB Type-C dongle

Choć od zapowiadanej daty wydania dongle'a mijają już cztery miesiące, produktu nadal nie widać. Nie trzeba chyba dodawać, że znacząco obniża to wartość Surface Laptopa i Surface Pro na tle konkurencji. Obsługa USB Type-C jest cechą wielu nowoczesnych flagowców, a Apple podejmuje nawet kontrowersyjną decyzję, by używać tylko złącz Type-C na swoim MacBooku. Standard zaadaptował też Google, wyposażając w obsługę Type-C swojego Pixelbooka. Co na to Microsoft? Dla wyczekujących zmian jest światełko w tunelu. Rzecznik firmy potwierdził, że przejściówka ma swoje miejsce "w harmonogramie na ten rok".

Wynika z tego tyle, że Microsoft przesuwa swój deadline w zasadzie o rok, choć - znając podobne przypadki - nie jest to w żaden sposób wiążące. Na spełnienie obietnicy Microsoft ma jeszcze 9 miesięcy.

Krzysztof Sulikowski
27 marca 2018, 21:53
484
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 marca 2018, 21:53
484
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.