Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Trwają prace nad integracją Chrome z Centrum ...

Trwają prace nad integracją Chrome z Centrum Akcji w Windows 10

Microsoft już od wprowadzenia na rynek Windows 10 usilnie stara się wypromować swoją przeglądarkę Edge. Dla nikogo raczej nie powinien być zaskoczeniem fakt, że jest ona wyjątkowo niepopularna – do dziś porównuje się ją z Internet Explorerem. Oczywiście prym wiedzie Chrome, z niemal 60% udziałem na rynku przeglądarek internetowych. Brakuje mu jednak pewnej cechy, którą popisać się może rozwiązanie Microsoftu. Mowa tu o powiadomieniach w Centrum Akcji, które potrafią okazać się czasami wprost nieocenioną pomocą.

Chrome

Niebawem ten stan rzeczy może się jednak odmienić – wedle najnowszych doniesień Google jest już w trakcie prac mających na celu wzbogacenie przeglądarki Chrome o obsługę Centrum Akcji w Windows 10. Funkcja ta jest już zresztą powoli wdrażana do Chromium, czyli swego rodzaju testowej, otwartoźródłowej wersji Chrome.

Powodów wprowadzenia nowej funkcji do przeglądarki jest kilka, jednak najbardziej prawdopodobnym z nich wydaje się to, że konkurencyjne produkty rozwijają się coraz szybciej – w tym między innymi Edge, od dawna wspierający zresztą powiadomienia w Centrum Akcji. W sieci pojawiają się również głosy, że obecny kierunek rozwoju Chromium został nadany wskutek coraz większej popularyzacji aplikacji PWA, wydaje się to jednak pozbawione sensu. W końcu dotyczący ich hype jeszcze nawet się nie rozpoczął, zaś pełnię funkcjonalności PWA dostrzec można obecnie w zasadzie tylko na smartfonach.

Prawdziwy przełom na rynku przeglądarek internetowych czeka nas prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach, bowiem Microsoft planuje wprowadzenie do Windows 10 długo obiecywanej funkcji Timeline mającej umożliwić nam podjęcie pracy w miejscu, w którym ją przerwaliśmy – również w przypadku korzystania wcześniej z przeglądarki na smartfonie. Wygląda więc na to, że Google robi obecnie, co tylko się da, aby nie przegrać wyścigu o klienta.

Amadeusz Labuda
13 marca 2018, 11:40
641
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 marca 2018, 11:40
641
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.