Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Hub 2 wejdzie na rynek jeszcze w tym ...

Surface Hub 2 wejdzie na rynek jeszcze w tym roku?

Największy spośród całej rodziny Surface wkrótce doczeka się następcy. Surface Hub, czyli masywny, 55- lub 84-calowy tablet napędzany specjalną wersją Windows 10, w tym roku będzie obchodził trzecie urodziny (choć faktyczna data premiery to sprawa nieco bardziej skomplikowana). Urządzenie o sporych gabarytach mimo wysokiej ceny cieszy się w swojej niszy popularnością, dlatego Microsoft przymierza się do wypuszczenia drugiej generacji.

Surface Hub 2

O tym, że Microsoft gotowy jest do premiery Surface Hub 2 w tym roku, przekonany jest Thurott, niemniej jednak tak szybkie wprowadzenie drugiej generacji olbrzyma nie jest jeszcze pewnikiem. Od pewnego czasu mówi się, że Microsoft pracuje nad Surface Hub 2, a jego prototyp rozwijany jest pod nazwą Aruba. Firma planuje podobno zapowiedź w pierwszej połowie tego roku. Jak jest naprawdę? Wszystko wyjaśniają słowa rzecznika Microsoftu: "Surface Hub stworzył całkiem nową kategorię urządzeń i jesteśmy pod wrażeniem wielkiego rozmachu, jaki zaobserwowaliśmy na świecie. Pracujemy nad V2 i więcej na ten temat będziemy mieli do przekazania w pierwszej połowie tego roku".

Druga iteracja Surface Hub ma być oczywiście wyposażona w nowe podzespoły i ulepszony system operacyjny. Przypomnijmy, że Hub działa pod kontrolą Windows 10 Team, specjalnie zaprojektowanej wersji Windows 10 Enterprise. Recepcja urządzenia, z jaką spotkał się Microsoft, nawet dla niego okazała się zaskoczeniem. Hub ma ponad 5000 nabywców z 25 krajów (jeszcze w 2016 r. mowa była o 2000 klientach). Swego czasu firma miała nawet problem z dostawą zamówionych egzemplarzy. Opóźnienia, które stały się udziałem Surface Hub już w czasie premiery, firma tłumaczyła wyjątkowo wysokim zapotrzebowaniem.

Kiedy więc dane nam będzie ujrzeć Surface Hub 2? Jako że Microsoft wyraźnie mówi o pierwszej połowie tego roku, to najbardziej oczywistą okazją wydaje się konferencja deweloperska Microsoft Build 2018. Oprócz dotykowego kolosa w wersji V2 firma zademonstruje też prawdopodobnie specjalny rodzaj integracji Teams z Surface Hub - funkcję, nad którą pracuje od kilku miesięcy.

Krzysztof Sulikowski
9 marca 2018, 19:14
632
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 marca 2018, 19:14
632
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.