Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Launcher beta zaktualizowany do wer...

Microsoft Launcher beta zaktualizowany do wersji 4.7

Microsoft Launcher żyje w Androidzie własnym życiem, skutecznie zastępując stockowy interfejs tego systemu. Z nakładki warto korzystać zwłaszcza w dwóch przypadkach: gdy jesteśmy fanami technologii Microsoftu oraz gdy zależy nam na wysokim poziomie synchronizacji telefonu z naszym PC z Windows 10. Aplikacja w swojej gałęzi beta otrzymała właśnie uaktualnienie do wersji 4.7. Co w niej znajdziemy?

Microsoft Launcher 4.7

Najważniejszą bodaj nowością w wersji 4.7 są codziennie zmieniające się, własne tapety ekranu. Możemy tu zdać się na propozycje Bing, który pod względem estetyki jest klasą samą w sobie, lub skorzystać z własnej biblioteki. Microsoft Launcher zyskał też nowe funkcjonalności związane z powiadomieniami i ulepszenia interfejsu. Dokładna lista zmian wygląda tak:

 • Codziennie inne tło: Launcher pozwala teraz uzyskać codziennie nowe tło ekranu pochodzące z Bing lub z własnej kolekcji obrazów użytkownika. Tła ekranu mogą być ponadto przewijalne.
 • Powiadomienia "Badge": wsparcie zyskał system powiadomień, pojawiających się na ikonach konkretnych aplikacji, np. jako liczniki nieodczytanych wiadomości.
 • Powiadomienia z kalendarza na ekranie blokady.
 • Uproszczone menu kontekstowe wyłaniające się po dłuższym przytrzymaniu ikony.
 • Wsparcie dla przenoszenia i klonowania podczas przenoszenia aplikacji do nowego folderu.
 • Poprawki na stronie z feedbackiem i pomocą.

By pobrać lub zaktualizować Microsoft Launcher, wystarczy udać się na jego stronę w sklepie Google Play. Tam też można przystąpić do programu testów beta. Jeśli jednak wolicie bardziej stabilną wersję aplikacji, na publiczne wydanie uaktualnienia 4.7 trzeba będzie poczekać jeszcze około 2 tygodnie.

Krzysztof Sulikowski
8 marca 2018, 19:13
996
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 marca 2018, 19:13
996
OdsłonyKomentarze

ciekawe kiedy dogonią square home... idąc w tym kierunku chyba nigdy, troszeczkę się zgubili
zakius, 8 marca 2018, 19:34
To rzeczywiście ciekawa propozycja, dużo mocniej wzorowana na Windows 10 Mobile, ale z tej koncepcji Microsoft Launcher chyba nie chce korzystać. Cóż, wybór launcherów jest szeroki, a ten od MS ma parę właściwych tylko sobie funkcji. Dla każdego coś miłego :))
Krzysztof Sulikowski, 8 marca 2018, 19:36
Mnie ten square home się nie podoba, to taka nieudolna próba zrobienia Windowsa na Androida. Zwyczajny plagiat, który średnio się udał. Launcher mimo że bardziej androidowy, to lepiej pasuje w to, co oferuje microsoft
hioopi, 8 marca 2018, 19:45
no wybór launcherów na androida jest żaden, wszystkie to jeden i ten sam oklepany i ograniczony koncept wyciągnięty z iosa, square home jako jedyny pozwala osiągnąć minimalistyczną elegancję (chociaż nie sam, wymaga whicons do pomocy)
zakius, 9 marca 2018, 10:43
Ja dla odmiany nie potrzebuję w zasadzie żadnych fancy launcherów - co mam zrobić na komputerze po prostu robię na komputerze, smartfona pozostawiając do dzwonienia i ewentualnie komunikatorów/szybkiego sprawdzenia www.
Amadeusz Labuda, 9 marca 2018, 11:53
https://zakius.s-ul.eu/DbW7MeNV.png naprawdę takie coś lepiej zrobić, niż te kolorowe plamy zajmujące cały ekran rodem z iosa
zakius, 9 marca 2018, 16:13

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.