Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne nowości w aplikacji Zdjęcia

Kolejne nowości w aplikacji Zdjęcia

Jednym z głównych założeń systemu Windows 10, jest jego stałe ulepszanie przez Microsoft. Gigant dokonuje tego głównie za pośrednictwem wielkich aktualizacji, których co roku oczekiwać możemy w ilości dwóch. Już niebawem zadebiutuje najnowsza z nich i jednocześnie pierwsza w roku 2018 – Spring Creators Update. Ogólny zarys nowych funkcji jest już znany od dawna, jednak ja to zwykle bywa, im bliższa jest premiera, tym więcej szczegółów wypływa na światło dzienne. Nie powinno więc raczej nikogo zaskoczyć, że w Sieci pojawiły się doniesienia o kolejnych nowościach które Microsoft planuje wprowadzić w aplikacji Zdjęcia.

Fotografią pasjonuje się coraz więcej osób

Prawdopodobnie najistotniejszą ze świeżo ujawnionych nowości okaże się swego rodzaju oś czasu. Za jej pomocą w wygodny sposób będziemy mogli przeskoczyć do dowolnego okresu, w którym wykonane zostały zdjęcia. Powinno to znacząco uprościć przeglądanie naszych albumów, zwłaszcza podczas wyszukiwania fotografii z ważnych momentów w naszym życiu. Microsoft stwierdził ponadto, że dobrze będzie oddać w ręce użytkowników możliwość przeprowadzenia narracji według własnego uznania, wobec czego możliwe będzie nagranie mowy i osadzenie jej w przygotowywanym materiale, bezpośrednio z poziomu aplikacji Zdjęcia.

Dodawanie narracji

Kolejną zmianą którą zaobserwujemy, jest ulepszenie galerii zdjęć. Podczas wyświetlania wybranego zdjęcia na pasku u dołu podglądu wyświetlone zostaną miniatury fotografii sąsiadujących z właśnie przeglądaną. Dzięki temu poruszanie się pomiędzy zdjęciami usprawni się, oszczędzając nam konieczności przeklikiwania się przez kolejne elementy. Co ciekawe, w Spring Creators Update spodziewać się możemy również integracji podglądu zdjęć z Paint 3D, dzięki czemu od razu po obejrzeniu danej fotografii będziemy mogli zabrać się za jej edytowanie.

Jak widać, w aplikacji Zdjęcia pojawi się w najbliższym czasie kilka całkiem przydatnych funkcji, które uczynią ją jeszcze przyjemniejszą i wygodniejszą w użyciu. Nie są to oczywiście wszystkie zmiany mające pojawić się w Spring Creators Update, bowiem tych jest o wiele więcej. Oczywiście o wszystkich informować będziemy Was na bieżąco!

Amadeusz Labuda
7 marca 2018, 14:05
843
Odsłony
Amadeusz Labuda
7 marca 2018, 14:05
843
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.