Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy ze znikającymi sterownikami sprzętu ...

Problemy ze znikającymi sterownikami sprzętu rozwiązane w buildzie 16299.251

Jedną z głównych cech odróżniających Windows 10 od jego poprzedników jest o wiele większa częstotliwość, z jaką otrzymuje on kolejne aktualizacje. Niestety, pomijając mnóstwo korzyści płynących z tego rodzaju rozwiązania, niesie ono ze sobą również nieco wad. Największą z nich jest bez wątpienia to, że po wprowadzeniu niedokładnie przetestowanej aktualizacji część spośród funkcji naszego systemu może po prostu odmówić posłuszeństwa. Oczywiście Microsoft robi co może, by jak najszybciej naprawić problemy tego typu.

Sterowniki to tak naprawdę zbiór lini kodu

Nie jest to rzecz jasna jedyne zagrożenie, które niosą ze sobą częste aktualizacje. Jak się okazuje, jeszcze do niedawna mechanizm usługi Windows Update podatny był na pewną awarię – podczas wdrażania nowej aktualizacji mogło się zdarzyć, że w wyniku błędu usuwane zostawały sterowniki sprzętowe. Gdy coś takiego nastąpiło, urządzenia takie jak kamera, mysz czy klawiatura mogły po prostu przestać funkcjonować.

Oczywiście problem ten był dosyć łatwy do obejścia, bowiem wystarczyło po prostu odpiąć i wpiąć ponownie wtyczkę, przynajmniej w przypadku urządzeń typu Plug & Play. Jakkolwiek by nie było, Microsoft postanowił się nim zająć, czego efektem jest aktualizacja opisana jako KB4090913, należąca do buildu 16299.251. Co nietypowe, naprawa opisanej usterki Windows Update jest w zasadzie jedyną rzeczą, którą gigant z Redmond odnotował na liście zmian.

Należy rzecz jasna wziąć pod uwagę fakt, że Microsoft zdecydowanie nie mówi nam o wszystkich zmianach wprowadzanych do systemu. Całkiem możliwe, że wśród plików dostarczonych wraz z aktualizacją znajdują się zupełnie nowe skrypty, tego jednak nie da się w żaden sensowny sposób zweryfikować.

Amadeusz Labuda
6 marca 2018, 09:41
1 211
Odsłony
Amadeusz Labuda
6 marca 2018, 09:41
1 211
OdsłonyKomentarze

Szanowny Panie Arkadiuszu i wszyscy czytający ten komentarz, czy nie marzy Wam się SYSTEM dopieszczony w najdrobniejszych szczegółach i dokończony, bez corocznych "czerwonych kamieni", czy jak to się teraz nazywa? System, który można używać bez lęku o swoje dane. Niech wreszcie Microsoft zakończy ten cyrk z aktualizacjami i zajmie się nową wersją systemu. Gdzie nowy system plików zapowiadany już od Windows NT? Takie jest moje skromne marzenie...
Jerzy, 6 marca 2018, 10:10

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.