Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Do testów trafiła przeglądarkowa wersja pulpi...

Do testów trafiła przeglądarkowa wersja pulpitu zdalnego

Przed informatykami zatrudnionymi w wielkich firmach stoi obecnie cała masa zadań. Podczas gdy część z nich specjalizuje się w programowaniu i kodowaniu, inni dbają o stan techniczny sprzętu. Oczywiście wymaga to specjalistycznych narzędzi, jak chociażby aplikacji pulpit zdalny, dzięki której zbędne staje się spacerowanie pomiędzy piętrami celem naprawy banalnych usterek. Oczywiście ma ona również swoje minusy, które trudno przemilczeć – mowa tu chociażby o braku zaawansowanych funkcji czy też konieczności odpowiedniej konfiguracji przy połączeniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedoskonałości te z czasem odejdą w zapomnienie – do testów trafił bowiem RD Web Client.

Pulpit zdalny doczeka się następcy

RD Web Client jest zupełnie nowym rozwiązaniem Microsoftu, mającym domyślnie zastąpić tradycyjny pulpit zdalny. Tym co wyróżnia je na tle poprzednika, jest pełna obsługa protokołu HTML5. Umożliwi to sterowanie wybranym systemem nie tylko za pomocą aplikacji klienckiej, lecz również wprost z poziomu przeglądarki, co eliminuje konieczność jakiejkolwiek instalacji w przypadku komputera klienckiego (na serwerze nadal trzeba będzie zainstalować odpowiedni software).

Niestety, nowe rozwiązanie oficjalnie nie wspiera urządzeń mobilnych, co wydaje się wyjątkowo zmarnowanym potencjałem. Oczywiście nie oznacza to, że pozostanie tak na zawsze – w końcu RD Web Client znajduje się obecnie w fazie podglądowej. Na osłodę należy zaznaczyć, że aplikacja ta obsługuje już teraz tak zaawansowane opcje, jak zarządzanie drukarkami, kopiuj/wklej oraz zdalną transmisję audio.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się w pełni oficjalna, stabilna wersja RD Web Client. Pod znakiem zapytania stoi również to, w jaki sposób odbywać się będzie dystrybucja nowego rozwiązania, bowiem możliwości w tym aspekcie nie brakuje. Jakkolwiek by nie było, o nowym pulpicie zdalnym nie usłyszymy raczej zbyt szybko – wskazuje na to fakt, że linki które odsyłały do jego pobrania są już nieaktywne.

Amadeusz Labuda
5 marca 2018, 13:35
1 058
Odsłony
Amadeusz Labuda
5 marca 2018, 13:35
1 058
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.