Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Spotify ze Sklepu Microsoft uniemoż...

Aplikacja Spotify ze Sklepu Microsoft uniemożliwia przywrócenie systemu

Jednym z głównych atutów aplikacji pochodzących ze Sklepu Microsoft jest fakt, iż są one na ogół bezpieczniejsze dla naszego systemu w porównaniu do swoich klasycznych odpowiedników. Bazuje na tym zresztą całą idea Windows 10 S, gdzie niemożliwa jest instalacja programów spoza sklepu. Niestety, od każdej reguły zdarzają się odstępstwa, czego dowodem jest chociażby aplikacja Spotify wraz z powodowanymi przez nią błędami.

Spotify w Windows 10

Jak się okazuje, w przeciwieństwie do swojej klasycznej wersji Spotify pochodzący ze Sklepu Microsoft potrafi wyrządzić potencjalnie ogromne szkody w naszym systemie. Mowa tu dokładniej o problemach występujących przy procesie przywracaniu systemu. Aplikacja Spotify w swojej teoretycznie bezpieczniejszej wersji sprawia, że po jej instalacji każdy nowy punkt przywracania systemu który utworzymy okaże się niesprawny.

Co przy tym istotne, nie jest to wcale nowa usterka – pierwsze wzmianki na temat opisanego problemu pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku. Oczywiście wiele osób próbowało uporać się z niesforną aplikacją na własną rękę, jednak jak na razie nie przyniosło to żadnego skutku. O ile cała sytuacja nie jest jeszcze tragiczna w przypadku klasycznych odmian Windows 10, o tyle w wersji S staje się ona wyjątkowo problematyczna – wynika to z braku możliwości instalacji aplikacji klienckiej Spotify spoza sklepu.

Niestety, nie wiadomo kiedy problemy zostaną naprawione. Wynika to z bardzo prozaicznego faktu – gdyby Microsoft przyznał się oficjalnie do istnienia opisanego błędu, ucierpiałaby na tym opinia Sklepu Microsoft jako źródła bezpiecznych aplikacji. W efekcie usterka naprawiona zostanie prawdopodobnie po cichu, by nie wzbudzać zbytniego zainteresowania użytkowników, których jak wiadomo Spotify posiada mnóstwo. To zaś siłą rzeczy wydłuży czas całej operacji, zwłaszcza iż gigant może oczekiwać, że sprawa w międzyczasie sama ucichnie.

Amadeusz Labuda
5 marca 2018, 11:47
861
Odsłony
Amadeusz Labuda
5 marca 2018, 11:47
861
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.