Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Paint 3D umożliwia teraz edycję w Widoku 3D

Paint 3D umożliwia teraz edycję w Widoku 3D

Paint 3D to edytor grafiki trójwymiarowej "dla każdego", co oznacza, że jest on łatwo dostępny (dołączony do Windows 10) i łatwy w obsłudze (w porównaniu do narzędzi profesjonalnych). Ma to swoje wady i zalety. Można nawet zaryzykować ocenę, że Paint 3D ma się do Blendera czy 3ds Max mniej więcej tak, jak klasyczny Paint ma się do Photoshopa. By jednak nieco poszerzyć możliwości aplikacji, Microsoft dodał nową możliwość edytowania zawartości w dowolnym rzucie 3D.

Paint 3D

Widok 3D był dotąd podstawową opcją podglądu stworzonej lub dopiero tworzonej przez nas sceny w Paint 3D. Pozwala on oglądać całą zawartość z praktycznie dowolnej perspektywy, a nie tylko w prostym rzucie równoległym. Ten z reguły uchodzi za najlepszy w początkowych fazach edytowania obiektów trójwymiarowych, zwłaszcza, kiedy ekran podzielony jest na kilka takich rzutów (niestety w Paint 3D tego zwielokrotnionego podglądu jeszcze brakuje). Gdy już stworzymy podstawy projektu, wygodne może okazać się jego dalsze edytowanie w różnych perspektywach. Paint 3D zyskał właśnie taką możliwość. Jak to działa? Zobaczcie na wideo.

Na dowolnym etapie edycji wystarczy kliknąć Widok 3D, a nie będzie on blokował edycji. Wręcz przeciwnie - użytkownik może nadal zaznaczać obiekty, a wokół nich pojawi się prostokąt zaznaczania z kontrolkami przekształceń. Nawet z widocznym zaznaczeniem możemy nadal obracać całą sceną i z wybranej perspektywy edytować obiekt. Gdy zaznaczony obiekt znajdzie się na drugim planie, jego kontury pozostaną widoczne i także z takiej perspektywy można go dalej edytować. W Widoku 3D można ponadto dodawać nowe obiekty, rysować i nakładać naklejki.

Paint 3D

By z nowych możliwości edycji zacząć korzystać, powinniśmy upewnić się, że Paint 3D jest aktualny. Funkcja dostępna jest w Windows 10 Fall Creators Update.

Krzysztof Sulikowski
3 marca 2018, 19:24
920
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 marca 2018, 19:24
920
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.