Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znamy szczegółowe plany współpracy Microsoftu...

Znamy szczegółowe plany współpracy Microsoftu i Xiaomi

W miniony piątek pisaliśmy o porozumieniu, w ramach którego Microsoft i Xiaomi będą współpracować na polach chmury, AI, laptopów i cyfrowych asystentów. Prócz tego, że firmy chcą rozwijać wyposażenie dla laptopów i umieścić Cortanę na urządzeniach Xiaomi, o dokładnych planach nie było wiadomo zbyt wiele. Wszystko rozjaśnia post Microsoftu. Przekonajmy się, jakie będą konkrety tego ciekawego partnerstwa.

Microsoft + Xiaomi

Piątkowe porozumienie między dwoma gigantami technologii Microsoft nazywa pełną nazwą - to Strategic Framework Memorandum of Understanding (MoU). Owo strategiczne memorandum zakłada, że "globalnie wiodące technologie Microsoftu w zakresie chmury obliczeniowej i AI pomogą w umacnianiu pozycji lidera Xiaomi na rynku urządzeń mobilnych, inteligentnych urządzeń i usług, a także przyspieszą jego międzynarodową ekspansję". Zdaniem firmy z Redmond jego chiński partner należy do najbardziej innowacyjnych w swoim regionie. Xiaomi na tym nie poprzestaje i pracuje nad swoją popularnością na całym świecie, np. w Indiach, gdzie w ostatnim kwartale zajął pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedawanych smartfonów. Jak dodaje Harry Shum, EVP działu Artificial Intelligence and Research Group w Microsoft, doświadczenie w AI oraz produkty firmy z Redmond, takie jak Azure, pomogą Xiaomi rozwinąć dużo bardziej zaawansowaną technologię i udostępniać ją na całym świecie. Strategiczne porozumienie obu firm skupi się na kilku aspektach:

  • Wsparcie dla chmury: Xiaomi obecnie szybko poszerza swoją bazę użytkowników na globalnym rynku. Xiaomi i Microsoft będą eksplorować możliwości platformy Azure, by wspierać przechowywanie danych użytkowników, transfer, obliczenia i inne usługi w chmurze na rynkach międzynarodowych.
  • Laptopy: Xiaomi skorzysta ze wsparcia Microsoftu w zakresie joint marketingu, kanałów dystrybucji i rozwoju przyszłych produktów w postaci laptopów i urządzeń pokrewnych, które Xiaomi zamierza wprowadzić na rynki międzynarodowe.
  • Microsoft Cortana + Mi AI Speaker: obie firmy rozmawiają o szansach integracji Cortany z Mi AI Speaker. Dyskusje na wysokim szczeblu menadżerskim dotyczą głębokiej integracji wspomnianych technologii i współpracy nad głośnikami działającymi pod kontrolą AI.
  • Współpraca między usługami AI: Xiaomi i Microsoft zamierzają eksplorować wiele projektów, bazując na technologiach AI tego drugiego, takich jak Computer Vision, Speech, Natural Language Processing, Text Input, Conversational AI, Knowledge Graph and Search, oraz na produktach i usługach napędzanych przez AI, takich jak Bing, Edge, Cortana, XiaoIce, SwiftKey, Translator, Pix, Cognitive Services i Skype.

Strategiczne porozumienie Microsoft Corp. i Xiaomi Inc. pogłębia trwające już prawie 2 lata partnerstwo, otwierając je na szereg nowych inicjatyw. Obie strony widzą w tym obopólne korzyści - dotarcie Microsoftu na szeroki wachlarz urządzeń chińskiego producenta i wzbogacenie tych urządzeń oprogramowaniem Microsoftu, co ma przydać im wyższej wartości i bardziej wyróżnić na rynku.

Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2018, 21:24
854
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lutego 2018, 21:24
854
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.