Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft i Xiaomi będą współpracować na pola...

Microsoft i Xiaomi będą współpracować na polach chmury, AI, laptopów i Cortany

Microsoft ze swoim oprogramowaniem podbija kolejny ekosystem. Chiński gigant mobilny i gigant technologiczny z Redmond ogłosili dziś memorandum porozumienia dotyczące strategicznej współpracy na polach wsparcia dla chmury, sztucznej inteligencji i laptopów. Xiaomi i Microsoft planują też prace nad cyfrowymi asystentami, wliczając w to Cortanę. Na czym polegać będzie partnerstwo i jakie korzyści będą czerpać jego strony?

Microsoft i Xiaomi

Strategiczne porozumienie Microsoft Corp. i Xiaomi Inc. to wstęp do współpracy w obszarach, które łączą mocne strony oprogramowania i sprzętu obu firm, ale też pogłębienie trwającego już prawie 2 lata partnerstwa. Współpraca dotyczyć ma obszarów chmury, AI i rozwijania wyposażenia dla laptopów. Więcej wiadomo o cyfrowych asystentach - z memorandum wynika, że Cortana trafi na istniejące urządzenia Xiaomi, ale działania na tym polu mogą sięgać dalej. Umowa ta została zawarta półtora roku po tym, jak Xiaomi zgodził się nabyć około 1,5 tys. patentów Microsoftu, co stało się początkiem trwającej nadal współpracy.

Microsoft i Xiaomi

"Misją Xiaomi jest umożliwienie wszystkim na świecie cieszenia się technologią. Współpraca z Microsoft na polu wielu dziedzin technologii pomoże nam szybciej dostarczać naszym klientom mocniej wyróżniające się produkty i usługi" - powiedział Wang Xiang, Senior Vice President w Xiaomi. Chiński koncern będzie mógł więc przyciągać klientów szerokim wachlarzem usług pochodzących od Microsoft. Ten z kolei zyska szansę dotarcia ze swoim oprogramowaniem na Androida do ogromnej bazy klientów Xiaomi.

Założony w 2010 roku Xiaomi był niegdyś jednym z najbardziej obiecujących chińskich startupów. Na sukces firma zapracowała oferując modne smartfony i realizując strategię marketingową opartą na sprzedaży online. Po różnych perturbacjach Xiaomi wrócił na mocną pozycję, w ostatnim kwartale zeszłego roku stając się czwartą najpopularniejszą marką smartfonów na świecie.

Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2018, 20:43
1 036
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2018, 20:43
1 036
OdsłonyKomentarze

Osobiście jakoś nie mam zaufania do Xiaomi, ale może oni jakoś pchną Microsoft do odpalenia Cortany po Polsku :)
Kotecek_PL, 25 lutego 2018, 17:25

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.