Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aktualizacje systemu Windows 10 mają odczuwal...

Aktualizacje systemu Windows 10 mają odczuwalnie przyspieszyć

Od czasu wydania swojego ostatniego systemu Microsoft kilka razy usprawniał procesy Windows Update, by Windows 10 aktualizował się szybciej, jednak do tej pory bywa, że niektóre maszyny (niekoniecznie z możliwie najniższej półki) muszą na aktualizację poświęcić nawet kilka godzin. Wkrótce ma się to zmienić, bowiem przyspieszenie Windows Update stało się jednym z priorytetów deweloperów Windows.

Windows Update przyspiesza

Windows Update posiada już kilka usprawnień zwiększających szybkość aktualizowania. W Windows 10 to np. użycie sieci lokalnej do dystrybucji plików aktualizacji na wszystkie połączone z nią komputery, a od czasów Creators Update - "nową generację technologii dostarczania aktualizacji" o nazwie Unified Update Platform. UUP doprowadził do zmniejszenia rozmiarów aktualizacji do pobrania o blisko 35% poprzez zróżnicowanie pakietów (na urządzenie pobierane są tylko pakiety zawierające zmiany, które wprowadzono od czasu ostatniej aktualizacji systemu). To jednak nie koniec prac nad szybkością Windows Update.

Potwierdzenie nadeszło z Twittera szefowej programu Windows Insider, Dony Sarkar. W odpowiedzi na prośby o skrócenie czasu aktualizacji do maksymalnie godziny (z 3 godzin), Sarkar napisała: "Teraz TO jest czymś, z czym ciśniemy zespół deweloperów. Przyniesie to korzyści KAŻDEMU użytkownikowi".

Chociaż ciśnienie jest spore, to nie wiadomo, czy szybsze aktualizowanie stanie się gotowe na najbliższą ważną okazję, jaką będzie premiera Spring Creators Update w okolicach marca/kwietnia. W komunikatach publikowanych wraz z kompilacjami Insider Preview nie padły jeszcze żadne konkretne wyjaśnienia, aczkolwiek czas na nie teoretycznie jeszcze został.

Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2018, 02:02
979
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2018, 02:02
979
OdsłonyKomentarze

szybkie aktualizowanie windows 10 przyspieszy usunięcie 32 bitowego oprogramowania, większość gier komputerowych, sterowników i aplikacji jest zrobiona dla 32 bitowych systemów komputerowych dlatego ludzie będą używać starych komputerów i 32 bitowych systemów komputerowych przez następne kilka lat
terminator, 24 lutego 2018, 10:14
Klasycznym aplikacjom Win32 Microsoft chce położyć kres raczej na inne sposoby ;)
Krzysztof Sulikowski, 24 lutego 2018, 21:47

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.