Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Uber porzuca swoją aplikację na Windows 10

Uber porzuca swoją aplikację na Windows 10

Uber - aplikacja która zrewolucjonizowała poruszanie się po centrach dużych miast (i nie tylko), rozwścieczyła korporacje taksówkarskie na całym świecie i rozpoczęła debatę na temat legalności oferowania przejazdów przez kierowców bez licencji. Pomijając jednak kwestie prawych sporów które narosły wokół sukcesu Ubera, sukces ten jest niezaprzeczalny.

Uber Windows 10

Uber dostępny na telefony z Androidem iOS oraz do pewnego momentu również na Windows Mobile, pozwala szybko i przyjemnie dostać się do domu, na przykład po imprezie. Bez obawy, że kierowca nas oszuka - nawet nie musimy mieć przy sobie gotówki. Usługa była dostępna również na system Windows 10 i dzięki temu można był zamówić przejazd wprost z kafelkowego widgetu w menu Start. Pomocna była również Cortana, która mogła zamówić przejazd za nas, wystarczyło ją o to poprosić. Była pomocna bowiem Microsoft właśnie poinformował po zakończeniu wsparcia dla aplikacji na system Windows 10.

Uber na Windows 10 Zrzut Ekranu

Powodów porzucenia aplikacji może być wiele, ale sporo wyjaśniają kiepskie oceny i negatywne komentarze w sklepie Microsoftu. Aplikacja była niedopracowana i nie funkcjonowała poprawnie. Od teraz Uber dostępny jest tylko i wyłącznie na systemy Android i iOS. Aplikacja jest ciągle dostępna w Microsoft Store, jednak nie otrzyma ona żadnej nowej aktualizacji - na poprawę jej działania i nowe funkcje nie ma więc co liczyć. Jest to w pewien sposób pokłosie porażki Windows 10 Mobile, która podważyła przydatność niektórych aplikacji UWP takich jak właśnie Uber. Co dalej? Czy Uber pojawi się na nowym, nie ogłoszonym jeszcze systemie, pod kontrolą którego działać będzie Surface Phone? Pytań tak wiele a odpowiedzi prawie wcale. Jednak jeśli powrót Microsoftu na rynek mobilny się powiedzie, na brak aplikacji nie powinniśmy narzekać, tak jak to miało miejsce w przypadku Windows 10 Mobile gdzie braki były zauważalne.

Wojciech Błachno
19 lutego 2018, 09:23
852
Odsłony
Wojciech Błachno
19 lutego 2018, 09:23
852
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.