Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aktualizacje aplikacji Microsoftu będą niezal...

Aktualizacje aplikacji Microsoftu będą niezależne od programu Windows Insider

Nadchodząca aktualizacja funkcjonalna Windows 10 Redstone 4 (prawdopodobna nazwa to Spring Creators Update) będzie już trzecią iteracją Creators Update. Oczekuje się, że aktualizacja zostanie sfinalizowana w przyszłym miesiącu, przyjmując 1803 jako oznaczenie wersji. ??W międzyczasie Microsoft zamrozi aktualizacje samych aplikacji w Fast Ring, by Insiderzy mogli je przetestować, nim zostaną dostarczone wraz z aktualizacją. To nie wszystko. Firma planuje zmienić model aktualizowania swoich aplikacji.

Windows 10 Spring Creators Update

Nim w fazę ogólnej dostępności weszła obecna wersja Windows 10, Fall Creators Update, Insiderzy będący jeszcze w gałęzi Redstone 3 mieli okazję przeskoczyć do kolejnej gałęzi (RS4), dzięki czemu ich oprogramowanie było wciąż aktualizowane. Scenariusz z opcją Skip ahead ma zostać już niebawem wznowiony, ale nie w tym rzecz. Według ostatnich raportów Microsoft zamierza utrzymywać programy Insider dla poszczególnych aplikacji, które będą całkowicie niezależne od programu Windows Insider.

Pierwszy krok w tym kierunku dało się zauważyć w niedawnej aktualizacji Zdjęć. Pojawiły się też doniesienia, że indywidualne programy rozwojowe staną się udziałem również innych natywnych aplikacji w Windows 10, takich jak Aparat, Alarmy i zegar, Centrum opinii czy Wskazówki. Podczas trwania cyklu rozwojowego aplikacje natywne (dołączone do Windows) zwykle ukierunkowane są na nadchodzącą aktualizację systemu. Wybór indywidualnego programu Insider dla aplikacji sprawi więc, że będziemy otrzymywać aktualizacje inne niż te dodawane do kompilacji systemu w Fast Ring.

Podobnie jak opcjonalny jest Skip ahead, indywidualne programy poglądowe prawdopodobnie również trzeba będzie aktywować samemu w sekcjach ustawień aplikacji, a pula dostępnych instancji będzie ograniczona. Liczymy, że szczegółowo wyjaśni to zespół odpowiedzialny za Windows Insider w nadchodzącym tygodniu. Informacja zostanie zapewne przekazana przy okazji publikacji listy zmian dla najbliższej kompilacji Insider Preview, którą jak zwykle na łamach CentrumXP przytoczymy.

Aktualizacja 15.02.2018: zapowiedzi te okazały się potwierdzone, a Microsoft uruchomił właśnie Windows App Preview Program, dzięki któremu Insiderzy z dowolnego pierścienia mogą zdecydować się na testowanie poglądowych wersji poszczególnych aplikacji.

Krzysztof Sulikowski
12 lutego 2018, 00:31
1 030
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 lutego 2018, 00:31
1 030
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.