Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Developer Day startuje 7 marca. Mowa ...

Windows Developer Day startuje 7 marca. Mowa będzie o Spring Creators Update

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o domniemanej dacie konferencji Microsoft Build 2018, tymczasem gigant z Redmond zapowiada kolejną konferencję deweloperską, mającą się odbyć dużo wcześniej, bo dokładnie za miesiąc. Windows Developer Day prowadzony przez Kevina Gallo będzie oczywiście dotyczył budowania nowoczesnych aplikacji, ale nie zabraknie też informacji na temat Spring Creators Update.

Windows Developer Day

Windows Developer Day nie jest oczywiście konferencją przygotowywaną z takim rozmachem, jak Microsoft Build, niemniej jednak - sądząc po zapowiedzi - będzie stanowiła dla niej doskonałe preludium. Wydarzenie poprowadzi Kevin Gallo, Microsoft CVP w Windows Developer Platform - postać pierwszoplanowa, jeśli chodzi o deweloperski aspekt Windows. Tematyka konferencji to przede wszystkim rozwijanie nowoczesnych aplikacji w kontekście szybko zmieniającego się rynku i coraz bardziej inteligentnych urządzeń. Co dokładnie pisze o tym Microsoft?

"Bądź wśród pierwszych, którzy dowiedzą się wszystkiego o nowych narzędziach i funkcjach w następnej aktualizacji Windows 10. Niezależnie od tego, nad czym pracujesz, znajdziesz wiele nadchodzących funkcji i usprawnień, które sprawią, że twoje oprogramowanie będzie jeszcze mocniej przykuwać uwagę" - zaczyna Microsoft, jasno nawiązując do zbliżającej się aktualizacji Spring Creators Update (Redstone 4), która ukazać się ma niedługo po Windows Developer Day, ale jeszcze przed Build 2018. Wypunktowano tu dwa zagadnienia:

  • Budowanie dla nowoczesnych stanowisk pracy: "Kod nigdy nie umiera - jest on po prostu upgrade'owany, udoskonalany i poprawiany. Będziemy dyskutować o usprawnieniach w kontekście tego, jak prowadzimy ewolucję naszej platformy, by uczynić aktualizowanie waszego kodu nowymi funkcjonalnościami łatwiejszym, niż kiedykolwiek".
  • Czynienie waszych aplikacji częścią intelligent edge: pod nazwą tą kryją się wszystkie urządzenia końcowe w "inteligentnej" koncepcji Microsoftu, której serce stanowi inteligentna chmura. "Możliwość posiadania oprogramowania zdolnego do prowadzenia złożonych obliczeń i szybkiego wnioskowania jest krytyczna w budowaniu aplikacji na szybko zmieniającym się rynku. Dowiecie się, co możecie zrobić, by wasze aplikacje stały się natywną częścią intelligent edge".

Windows Developer Day odbędzie się we środę, 7 marca. Start konferencji o godzinie 9:00 AM PST (godzina 18:00 czasu polskiego). Całość będzie można oglądać na żywo w formie webcastu na stronie wydarzenia w Centrum deweloperów systemu Windows.

Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 23:54
876
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 23:54
876
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.