Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

OneNote na Androida z narzędziem do zaznaczan...

OneNote na Androida z narzędziem do zaznaczania Lasso i innymi nowościami

W kategorii aplikacji do prowadzenia notatek OneNote znajduje się w absolutnej czołówce, także wśród użytkowników Androida (ponad 100 milionów pobrań, średnia ocena 4,3/5). Jedną z największych zalet OneNote jest to, że jest stale aktualizowana, często w oparciu o feedback użytkowników. Tak też było tym razem. Nową wersję aplikacji wyposażono w wyczekiwane narzędzie do zaznaczania i kilka innych wygodnych rozwiązań.

OneNote Android

OneNote w najnowszej aktualizacji do wersji ?16.0.9001.2134 zyskuje trzy nowości funkcjonalne, w tym jedną szczególnie wyczekiwaną przez użytkowników. Oto lista zmian:

  1. Słuchamy opinii użytkowników. Nowe narzędzie Lasso umożliwia swobodne zaznaczanie rysunków odręcznych i innej zawartości na stronie.
  2. Możesz zmieniać rozmiar obrazów oraz przenosić tekst i obrazy na stronie, aby zachować przejrzysty układ.
  3. Sporządzasz notatki za pomocą pióra? Aplikacja OneNote obsługuje teraz odrzucanie dłonią, aby umożliwić bardziej naturalne i precyzyjne rysowanie oraz pisanie ręczne.
  4. Ulepszenia w zakresie poprawek błędów i wydajności.

Narzędzie Lasso jest dość powszechnie występujące w aplikacjach graficznych i różnego typu edytorach, pozwalając zaznaczać zawartość swobodnie - poprzez rysowanie dowolnego kształtu. Różni się to od np. zaznaczania prostokątnego, typowego choćby dla Eksploratora Windows. Jeśli jakiś element mieści się poza prostokątem, a nie chcemy przy okazji zaznaczać zbędnych elementów, zaznaczanie wykonujemy wieloetapowo, za każdym razem przytrzymując klawisz Ctrl. W przypadku lassa nic nas nie ogranicza - możemy zaznaczyć dowolny kształt za jednym zamachem, obejmując nim tylko te elementy, które nas faktycznie w danej chwili interesują.

"Wszystkie Twoje notatki w jednym miejscu, z Tobą, wszędzie. Aplikacja OneNote to cyfrowy notes na listy zadań do wykonania, notatki z wykładów i spotkań, plany urlopowe i każdą inną zawartość, którą chcesz uporządkować lub zapamiętać. Wpisz notatki przy użyciu klawiatury lub pisma odręcznego albo zrób zdjęcie — wszystko to zostanie zapisane w programie OneNote. Notatki są synchronizowane między urządzeniami, więc zawsze możesz uzyskać do nich dostęp — nieważne, gdzie jesteś. Notatki możesz też łatwo udostępniać innym. Bezpłatne aplikacje OneNote są dostępne dla komputerów stacjonarnych i Mac, telefonów Windows Phone i iPhone, tabletów iPadoraz urządzeń Apple Watch, Android Wear i urządzeń z systemem Android. Aby uzyskać dostęp do notatek, możesz przejść do witryny onenote.com" - głosi opis aplikacji.

OneNote w aktualnej wersji ?16.0.9001.2134 na urządzenia z Androidem (4.4+) można już pobrać ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 23:15
768
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 23:15
768
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.