Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Redstone 4 pozwoli uruchamiać apli...

Windows 10 Redstone 4 pozwoli uruchamiać aplikacje UWP w wielu instancjach

Zdarza się, że gdy pracujemy z aplikacją, jedno jej okno nam nie wystarcza. W zeszłym roku Microsoft umożliwił w końcu otwieranie po kilku instancji tych samych aplikacji UWP w Windows 10 - dotyczyło to jednak tylko natywnych aplikacji, takich jak OneNote czy Kalkulator. W najbliższej aktualizacji Windows 10 Redstone 4 taka możliwość ma zostać rozszerzona na wszystkie aplikacje, ale jest pewien haczyk.

Windows 10 UWP

Długo wyczekiwaną funkcjonalność odkryto w ostatniej kompilacji Insider Preview zbliżającej nas do wydania aktualizacji Redstone 4, prawdopodobnie pod nazwą Spring Creators Update. Dzięki niej deweloperzy mogą zezwolić użytkownikom na uruchamianie ich aplikacji w wielu instancjach. W tym właśnie tkwi haczyk. To deweloper musi zezwolić na otwieranie kilku kopii tej samej aplikacji jednocześnie. Bez tej zgody aplikacje UWP można będzie uruchamiać jak do tej pory - czyli zawsze w jednej instancji.

Funkcja ma zostać na stałe wprowadzona w Windows 10 w najbliższej publicznej aktualizacji, która wypadnie prawdopodobnie w okolicach marca/kwietnia. My jednak już teraz wiemy, co należy zrobić, by umożliwić aplikacji takie uruchamianie. Deweloper musi najpierw dodać następującą przestrzeń nazw do appxmanifest: xmlns:desktop4=”http://schemas.microsoft.com/appx/manifest/desktop/windows10/4”, a następnie do elementu Application w appxmanifest dodać: desktop4:SupportsMultipleInstances=“true”.

Trzeba tu zaznaczyć, że po naniesieniu tych zmian aplikacja UWP będzie się otwierać w wielu instancjach tylko na komputerach z zainstalowanym Windows 10 w kompilacji 17069 (w rzeczywistości 17074) lub nowszej, a deweloperzy muszą mieć zainstalowaną najnowszą wersję Windows 10 SDK.

Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 01:23
958
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 lutego 2018, 01:23
958
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.