Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Coraz więcej użytkowników platformy Steam kor...

Coraz więcej użytkowników platformy Steam korzysta z Windows 10

Pomiędzy graczami już od dawna trwa nieustająca dyskusja na temat tego, który z systemów operacyjnych Windows najlepiej nadaje się do gier. Głównymi konkurentami są tu oczywiście Dziesiątka oraz Siódemka. Jak łatwo się domyślić, pod wieloma względami systemy te dzieli istna przepaść, również z perspektywy typowego gracza – dla przykładu, Windows 7 oferuje dużo wyższą stabilność działania, podczas gdy Windows 10 skupia się na dodatkowych funkcjach, jak chociażby przechwytywanie rozgrywki. Nie sposób przy okazji wspomnieć o tym, że niektóre z gier zadziałają tylko na jednym z wymienionych systemów. Prowadzi to do pewnej prostej konkluzji – w przypadku graczy wybór konkretnej wersji Windowsa podyktowany jest indywidualnymi potrzebami i wymaganiami. Jakkolwiek by jednak nie było, wszystko wskazuje na to, że Windows 10 staje się coraz bardziej popularny wśród graczy z platformy Steam. Czy to już koniec uwielbianego Windows 7?

Na komputerze możemy również używać gamepada Xbox One

Jednym z najlepszych źródeł informacji dotyczących graczy PC jest platforma Steam. To właśnie ona zrzesza ich bowiem najwięcej, całą swoją konkrecje pozostawiając daleko w tyle. Co przy tym istotne, na Steam regularnie przeprowadzane są ankiety, dzięki czemu sprawdzić możemy między innymi jakie systemy operacyjne są wśród użytkowników platformy najpopularniejsze. Najnowsze wyniki mówią o 12% spadku udziałów Windows 7 oraz 11% wzroście w przypadku Windows 10. Z uwzględnieniem tych zmian, w chwili obecnej starszy system Microsoftu znajduje się na maszynach 57% użytkowników Steam, podczas gdy Dziesiątka gości wciąż na zaledwie 35% z nich.

Wszystko wskazuje na to, że Windows 10 zyskuje sobie uznanie u coraz większej liczby graczy. Zakładając że trend ten się utrzyma, już za kilka lat najnowsza odsłona systemów operacyjnych Windows będzie niezaprzeczalnie dominować nie tylko w domach i biurach, lecz również w przypadku komputerów dla zapalonych graczy.

Amadeusz Labuda
5 lutego 2018, 11:45
773
Odsłony
Amadeusz Labuda
5 lutego 2018, 11:45
773
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.