Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Redstone 4 wprowadzi usprawnienia do aplikac...

Redstone 4 wprowadzi usprawnienia do aplikacji Aparat

Jedną z najbardziej niedocenianych aplikacji wbudowanych w Windows 10 jest zdecydowanie Aparat. Pozwala ona na podgląd obrazu przechwytywanego przez naszą kamerę, dzięki czemu możemy nie tylko upewnić się, że kadrowanie zostało ustawione odpowiednio przed nawiązaniem wideokonferencji, lecz również zrobić sobie zdjęcie (przydatne do tworzenia awatara) czy też nakręcić film. W teorii za pomocą Aparatu możemy również zmienić tak podstawową konfigurację jak stopień naświetlenia obrazu, niestety funkcja ta szwankuje – po wyjściu z programu ustawienia często nie są po prostu zapisane, zaś sama aplikacja blokuje użycie kamery na przykład przez przeglądarkę.

Skype to jedna z głównych aplikacji korzystających z kamery

Problem ten widoczny jest nawet w przypadku kamer stworzonych niegdyś przez Microsoft, bowiem przykładowo obraz w LiveCam HD-3000 można w Windows 10 wyregulować w efekcie jedynie za pośrednictwem desktopowej aplikacji Skype. Na szczęście sytuacja ta ma się zmienić wraz z wprowadzeniem kolejnej wielkiej aktualizacji systemu operacyjnego Microsoftu, noszącej obecnie nazwę kodową Redstone 4. Nie tylko naprawi ona występujące w aplikacji Aparat błędy, lecz również doda do niej kilka całkowicie nowych, przydatnych funkcji.

Jedną z ciekawszych możliwości które dostępne mają być w nowej wersji Aparatu, będzie zdecydowanie obsługa większej ilości kamer. Nie chodzi tu bynajmniej o wykorzystanie obu urządzeń w tym samym czasie – jedna z kamer służyć ma do transmisji wideo, podczas gdy z drugiej skorzystać będziemy mogli w charakterze aparatu, by wykonać na przykład ujęcie z innego kadru. Kolejnym usprawnieniem ma być to, że system zapamięta teraz ostatnio używaną kamerę i to właśnie ją uznawać będzie za domyślną, zachowując przy tym wszelkie ustawienia które zmodyfikowaliśmy podczas ostatniego skorzystania z aplikacji. Dodatkowo, możliwe będzie teraz samodzielne określenie proporcji przechwytywanego obrazu, bez sztucznego ograniczenia do 16:9 oraz 4:3. Jeśli zaś chodzi o drobne zmiany, suwak jasności ma teraz działać płynniej i podawać bardziej precyzyjne wartości.

Oczywiście to nie wszystko, bowiem z całkiem sporym prawdopodobieństwem w Redstone 4 pojawią się jeszcze inne usprawnienia dotyczące obsługi kamery. Na chwilę obecną data wprowadzenia wspomnianej wielkiej aktualizacji nie jeszcze znana, jednak oczekiwać jej można w okolicach początku drugiego kwartału 2018 roku.

Amadeusz Labuda
24 stycznia 2018, 12:16
808
Odsłony
Amadeusz Labuda
24 stycznia 2018, 12:16
808
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.