Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zapisz swoje najcenniejsze chwile w nowej akt...

Zapisz swoje najcenniejsze chwile w nowej aktualizacji Skype na Androida

Podczas korzystania z ze Skype często chcemy uwiecznić obecną chwilę, na przykład podczas rozmowy z bliskimi. Do tej pory konieczne było wykorzystanie opcji wykonania zrzutu ekranu w systemie Android. Najczęściej służy do tego kombinacja klawiszy Zasilania i Głośności. Jednak nie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, poza tym razem z oknem Skype zachowujemy również zbędne elementy interfejsu. Przeszkadzają one w uwiecznieniu ważnych dla nas chwil. Microsoft chce nam ułatwić sprawę w nowej aktualizacji Skype dla Androida.

Skype Android

Nowa wersja testowa Preview otrzymała nową funkcję wykonywania Zrzutów ekranu z rozmowy. Dodano malutki przycisk w lewym dolnym rogu rozmowy, który umożliwia wykonanie szybkiego zdjęcia z obecnej rozmowy. Działa to w ten sposób, że gdy podczas rozmowy obaj rozmówcy mają włączaną kamerę, ten kto robi zrzut, uwieczni na nim swojego rozmówcę. Jeśli jednak tylko jedna osoba ma włączoną kamerę, to na zrzucie pojawi się właśnie ona. Wszystkie wykonane zdjęcia trafiają a pole rozmowy, gdzie można je przeglądać. Wybrane zdjęcia możemy również dodać do kategorii Moje Chwile, gdzie zostaną wyróżnione.

Skype Zrzuty Ekranu

Microsoft stale rozwija swoje aplikacje na systemy Android i iOS, aby odzyskać utraconą po porażce Winodows Mobile pozycję na rynku mobilnym. Takie małe dodatki są mile widziane i na pewno wielu wiernych fanów Skype ucieszy się z takiej funkcji. W czasach gdy większości komunikacji przebiega za pomocą Messengera Facebooka oraz WhatsApp, Skype wciąż dzielnie walczy o swoich użytkowników. Konkurencyjne usługi posiadają już wszystkie do pewnego momentu unikalne dla Skype funkcje, więc Microsoft musi zadbać aby był on nadal konkurencyjny. Nowa funkcja dostępna jest póki co w wersji testowej Preview, którą każdy może pobrać ze Sklepu Google Play. Korzystając z tej wersji trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia błędów, które jednak w finalnej, stabilnej wersji będą wyeliminowane.

Wojciech Błachno
23 stycznia 2018, 10:24
627
Odsłony
Wojciech Błachno
23 stycznia 2018, 10:24
627
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.