Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 S zdobywa rynek edukacyjny

Windows 10 S zdobywa rynek edukacyjny

ChromeOS, system operacyjny Google mający być konkurencją dla standardowych systemów jak Windows i MacOS, nie sprostał zadaniu głownie przez swoją zbyt ascetyczną prostotę. Nie zrobił on furory pomimo tego, że jest to system bardzo płynny i bezpieczny, a po dodaniu obsługi aplikacji z systemu Android, posiadający całkiem przyzwoita ilość dostępnych aplikacji. Jednak Google znalazło całkiem ciekawą niszę, gdzie taki prosty i bezpieczny system jest wręcz idealnym rozwiązaniem - jest to edukacja. Do tego momentu był on bezkonkurencyjny na tym polu. To się jednak miało zmienić po zaprezentowaniu przez Microsoft systemu Windows 10 S.

Lenovo 300s Windows 10 S

Windows 10 S charakteryzuje się podobnie jak ChromeOS, wyjątkowym bezpieczeństwem i płynnością działania. Wszystko to przez ograniczenie obsługiwanych aplikacji do tych, które znajdziemy w ofercie Microsoft Store. Te dwie charakterystyczne cechy 10 S pozwalają mu konkurować z ChromeOS na rynku edukacyjnym. Jednak sam system to nie wszystko, bowiem liczą się jeszcze dwie rzeczy - dostępność aplikacji oraz bogaty wybór urządzeń. Tutaj Windows 10 S zaczyna wyraźnie wychodzić na prowadzenie. System ten możemy w każdej chwili uaktualnić do pełnej wersji systemu Windows 10, co otwiera nam niczym już nieograniczone pole do manewru. Kluczem do sukcesu jest również pakiet Office, który nawet w wersji Online, zostawia konkurencję daleko w tyle. Czyni to komputer z tym system nie tylko szybkim i bezpiecznym, ale również bardzo wygodnym i wydajnym narzędziem do pracy.

Minecraft wersja Edukacyjna

Jak widać jest to naprawdę niebezpieczna dla Chromebooków konkurencja. Dzięki partnerstwu z producentami komputerów, Microsoft chce częściowo przejąć a docelowo zdominować rynek zastosowań edukacyjnych. Lenovo przedstawiło właśnie swoje nowe propozycje urządzeń, przeznaczonych do celów edukacyjnych. Niskobudżetowe modele 100e i 300e są idealnym rozwiązaniem dla szkół a ich cena nie będzie przekraczać 300$. Wersja droższa (300s) wyposażona będzie w obracalny ekran dotykowy. Są tą idealne narzędzia do nauki, która jest nie tylko wartościowa, ale również atrakcyjna dla ucznia i zmusza go do kreatywności.

Microsoft już raz udowodnił, że nauka przez zabawę to idealny sposób na efektywne przyswajanie wiedzy. Minecraft for Education to przykład takiego właśnie zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji. Ta specjalna wersja gry otrzyma nowy dodatek pomagający w nauce chemii. Swoje edukacyjne aplikacje otrzymają też gogle Mixed Reality, które również mogą mieć bardzo wartościowe zastosowanie w edukacji. Microsoft ma szansę zdominować i zrewolucjonizować rynek edukacji. Zdecydowanie jednym z jego priorytetów jest inwestowanie w wykształcenie młodych ludzi.

Wojciech Błachno
22 stycznia 2018, 15:48
936
Odsłony
Wojciech Błachno
22 stycznia 2018, 15:48
936
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.