Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Londyńska policja przenosi się w czasie. Zmie...

Londyńska policja przenosi się w czasie. Zmienia XP na rzecz Windows 10.

Wszelkiego rodzaju organizacje rządowe na całym świecie często wychodzą z założenia, że jeśli coś działa to po co to zmieniać. Przyświeca im powiedzenie, które mówi "lepsze jest wrogiem dobrego". Jednak prawda jest taka, że takie podejście jest największym wrogiem innowacji. Co prawda korzystanie ze sprawdzonych w boju, wykorzystywanych od wielu lat rozwiązań technologicznych, ma swój sens. Zwłaszcza jeśli naszym priorytetem jest niezawodność całego układu, wtedy też prostota przeważa nad mocą sprzętu.

Metropolitan Police

Przykładem niech będą rozwiązania wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju programy kosmiczne, z NASA na czele. Laik mógłby powiedzieć bez wahania, że satelitami i rakietami kosmicznymi sterują zapewne superkomputery z ogromną wydajnością. O dziwo najczęściej jest wręcz przeciwnie. Samo zagadnienie jest bardzo złożone, ale wszystko sprowadza się do jednej prostej zależności - niezawodność kosztem wydajności. Jednak nie we wszystkich zastosowaniach takie założenie ma sens. Do takiego samego wniosku doszła Londyńska Policja która wreszcie jest na finiszu długiego i żmudnego procesu przejścia z Windows XP na Windows 10.

W połowie zeszłego roku XP był wciąż zainstalowany na ponad 18 000 z 50 000 komputerów należących do Metropolitan Police. Pomimo braku określonego terminu zakończenia aktualizacji, Angus McCallum, kierownik do spraw informatycznych Londyńskiej Policji zapewnia, że proces ten zakończy się na przełomie kwietnia i maja. Kwestia bezpieczeństwa policyjnej sieci informatyczna jest krytyczna, a Windows 10 zapewnia dużo wyższy poziom ochrony. Nie niezawodność jest tutaj najważniejsza a bezpieczeństwo. Od odpowiedniego zabezpieczenia sieci policyjnej, która zawiera mnóstwo poufnych danych, zależy w dużej mierze bezpieczeństwo obywateli. Ataki typu WannaCry i Petya, które zebrały spore żniwa na całym świecie, były na pewno dodatkową motywacją do przyspieszenia aktualizacji.

Wojciech Błachno
22 stycznia 2018, 13:10
972
Odsłony
Wojciech Błachno
22 stycznia 2018, 13:10
972
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.