Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wydana została kolejna wersja Microsoft Launc...

Wydana została kolejna wersja Microsoft Launcher, oznaczona numerem 4.5

Już od dłuższego czasu pewnym jest, że telefony z systemem Microsoftu przegrały walkę z czasem – przynajmniej do momentu, aż gigant z Redmond postanowi stworzyć następcę Windows 10 Mobile. Co przy tym istotne, upadek ten dotyczy w zasadzie jedynie samego systemu, nie zaś obsługiwanych przez niego aplikacji - w ich przypadku można nawet mówić o sporych sukcesach. Microsoft zebrał bowiem najpopularniejsze z nich w jeden pakiet, będący jednocześnie swoistą nakładka na system – nosi on nazwę Microsoft Launcher i dostępny jest na urządzeniach mobilnych z Androidem. Liczba jego pobrań przekroczyła już jakiś czas temu 10 milionów, wobec czego gigant ma powody do świętowania. Rzecz jasna nie oznacza to, że Microsoft spoczął na laurach, bowiem opisane rozwiązanie wciąż jest dynamicznie rozwijane, czego dowodzi chociażby najświeższa aktualizacja.

Microsoft Launcher

Najnowsza wersja Microsoft Launcher nosi numer 4.5, zaś jedną z najważniejszych jej cech, jest dodanie możliwości utworzenia skrótów w przypadku systemu Android w wersji Oreo. Rzecz jasna nie tylko posiadacze najnowszych smartfonów (obsługujących wspomnianą wersję Androida) znajdą w najnowszej aktualizacji coś dla siebie. Całkiem ciekawie prezentuje się bowiem między innymi funkcja poinformowania uczestników spotkania o spóźnieniu, wprost z karty kalendarza. Co istotne zwłaszcza w przypadku klientów biznesowych, będą oni mogli teraz przeglądać dane firmowe z poziomu Microsoft Launcher – oczywiście tylko pod warunkiem, że zezwolą na to zasady wdrożone w Microsoft Intune. Możliwa jest teraz zmiana wielkości ikon w większości obszarów nakładki, ponadto w przypadku Androida 7.0 lub nowszego zmienić można także tapetę pulpitu i wygaszacza. Nieco bardziej przydatne okazać się może dodawanie nowych stron w trybie portretowym (co powiększy przestrzeń roboczą) oraz opcja ustawienia powtarzających się przypomnień.

Co prawda najnowsza aktualizacja nie jest jeszcze dostępna na terenie Polski, jednak już wkrótce powinna zawitać do naszego kraju. Warto wypróbować Microsoft Launcher już teraz, bowiem stanowi on świetną alternatywę dla klasycznego Androida – dodatkowo, zwarte w nim domyślnie aplikacje Microsoftu potrafią naprawdę zdziałać cuda, ułatwiając wykonywanie codziennych obowiązków, zarówno w domu jak i w pracy.

Amadeusz Labuda
12 stycznia 2018, 10:16
1 066
Odsłony
Amadeusz Labuda
12 stycznia 2018, 10:16
1 066
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.