Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe ustawienia Godzin ciszy w kolejnej aktua...

Nowe ustawienia Godzin ciszy w kolejnej aktualizacji Windows 10 Insider Preview

Od wydania ostatniej kompilacji Insider Preview mijają już ponad trzy tygodnie, a zapowiedzi nowej kompilacji w zeszłym tygodniu musiały zostać odwołane. Czy doczekamy się nowego wydania w tym tygodniu - tego nie wiemy. Wiemy jednak, co się w nim znajdzie. Jak wynika z wyciekłych zrzutów ekranu, Microsoft pracuje nad rozwinięciem funkcji Godziny ciszy, którą będzie można dostosowywać na niedostępne wcześniej sposoby.

Godziny ciszy w Windows 10 - Ustawienia

Ustawienie Godzin ciszy jest mocno ograniczone. Jak wyjaśnia Pomoc techniczna systemu Windows, ustawienie to "wyłącza wyświetlanie powiadomień między północą a 6:00. Godzin nie można obecnie zmienić". Dotarliśmy tymczasem do zrzutów ekranu, które dowodzą, że Godziny ciszy niebawem będzie można spersonalizować na wiele nowych sposobów. Godziny ciszy otrzymają własną zakładkę w Ustawieniach > System, gdzie będzie można skonfigurować kilka właściwości. Po pierwsze, użytkownik wybierze, jakiego rodzaju powiadomienia będą widoczne w czasie trwania cichych godzin - żadne, priorytetowe lub tylko alarmy. Kolejne opcje to zasady automatyczne. Użytkownik nie tylko będzie mógł włączyć/wyłączyć Godziny ciszy, jak to wygląda obecnie, ale też zdecydować o ich zachowaniu, gdy korzysta z drugiego ekranu lub gdy włączone są gry. Ostatnia z opcji pozwoli włączyć/wyłączyć wyświetlanie podsumowań o akcjach, które przegapiliśmy w trakcie Godzin ciszy.

Godziny ciszy w Windows 10 - Ustawienia

Zrzuty ekranu pochodzić mają z kompilacji 17074. Oczywiście taka się dotąd nie ukazała publicznie (ostatnia dostępna wersja w Fast Ring to 17063). Skąd o tym wiadomo? Zrzut ekranu z okienkiem dialogowym Windows - informacje (takim, które wywołać można poleceniem winver) opublikował wcześniej Microsoft na oficjalnym Twitterze Windows Insider, po czym wpis ten usunął. Numer wersji to oczywiście 17074, a dokładniej - OS Build 17074.1000. Być może takim numerem będzie właśnie oznaczona najbliższa kompilacja Windows 10 Redstone 4. Póki co jednak na Twitterze Dony Sarkar panuje cisza...

Aktualizacja 12.01.2018, g. 06:39: Przeciek okazał się prawdziwy, a nowe ustawienia rzeczywiście wprowadzono do Windows 10 w kompilacji o podanym numerze. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule - Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17074 w Fast Ring.

Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2018, 01:02
1 358
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 stycznia 2018, 01:02
1 358
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.