Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Fall Creators Update dostępny dla ...

Windows 10 Fall Creators Update dostępny dla wszystkich kompatybilnych urządzeń

Fall Creators Update zwany też jesienną aktualizacją dla kreatywnych i wersją 1709 stał się ogólnodostępny niecałe 4 miesiące temu... niemniej jednak bardziej trafnym określeniem byłoby "zaczął być udostępniany". FCU był bowiem udostępniany falami, podobnie jak każda inna aktualizacja funkcjonalna Windows 10. Dziś proces ten przeszedł do ostatniej fazy - Microsoft ogłosił, że Fall Creators Update jest dostępny dla wszystkich wspieranych urządzeń na całym świecie.

Fall Creators Update

Jak wyjaśnia Microsoft, pełna dostępność jest ostatnią fazą procesu udostępniania. Gdy cykl życia rozpoczyna nowa aktualizacja funkcjonalna, początkowo firma wyznacza grono pierwszych odbiorców (Fans, Early Adopters) na podstawie charakterystyk urządzeń i testów dokonanych z partnerami sprzętowymi, by zapewnić najlepsze doświadczenie aktualizacji. Następnie monitorowany jest feedback pierwszych użytkowników i w razie konieczności dokonywane są poprawki w zakresie kompatybilności, a krąg odbiorców (Initial Phase) się poszerza. Ostatnią fazą cyklu jest pełna dostępność (Full Availability), co oznacza, że aktualizację można pobrać na każde zgodne urządzenie z Windows 10, niezależnie od producenta i regionu.

Fall Creators Update

Jak wyglądało to do tej pory? Microsoft podał informację, że Fall Creators Update był aktualizacją, która spośród wszystkich wersji Windows 10 najszybciej dotarła na 100 milionów urządzeń, a także cechuje ją wyższy wskaźnik satysfakcji klientów. Aktualizację mogą pobierać oczywiście także klienci korporacyjni w ramach aktualizacji udostępnianych co pół roku, jednak w przypadku większych wdrożeń to administratorzy IT decydują, czy infrastruktura organizacji jest na uaktualnienie gotowa. Fall Creators Update będzie udostępniany klientom korporacyjnym wersji Enterprise i Pro od 18 stycznia 2018 r.

Jeśli Wasze urządzenie z Windows 10 do tej pory nie zostało zaktualizowane, Fall Creators Update zapewne zostanie mu zaoferowany w najbliższych dniach. Aktualizację można też oczywiście nadal pobrać ręcznie, klikając przycisk Zaktualizuj teraz na stronie Microsoft - Pobierz Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
11 stycznia 2018, 21:29
1 166
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 stycznia 2018, 21:29
1 166
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.