Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cortana zagości na kolejnych urządzeniach z A...

Cortana zagości na kolejnych urządzeniach z Androidem

Microsoft ogłosił nawiązanie partnerstwa z Cheetah Mobile, wiodącym deweloperem aplikacji na Androida, na czele z CM Launcher, Clean Master i Cheetah Keyboard. Partnerstwo polegać będzie na dostarczeniu cyfrowej asystentki Cortany na miliony urządzeń z Androidem.

Cheetah Mobile w pierwszej kolejności zintegruje Cortanę ze swoją aplikacją CM Launcher 3D. W rezultacie użytkownicy launchera (alternatywnego interfejsu dla Androida) mogą liczyć na werbalną komunikację z asystentką, która świadczyć będzie typowe dla siebie usługi, takie jak nawiązywanie połączeń, odtwarzanie muzyki czy wykonywanie tłumaczeń. Nie wiadomo jeszcze, czy funkcjonalność Cortany będzie w tym przypadku ograniczona, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Deweloper obiecuje całkiem sporo - zobaczcie sami.

CM Launcher 3D - Cortana na Androida

Jak mówi Fu Sheng, CEO w Cheetah Mobile: "Partnerstwo z Microsoft idealnie wpasowuje się w misję Cheetah, by czynić świat inteligentniejszym i umacniać nasze aplikacje mobilne technologiami AI. CM Launcher już teraz jest liderem rynkowym w zakresie opcji personalizacji, ale teraz - z Cortaną na pokładzie - może zaoferować naszym użytkownikom jeszcze więcej inteligentnych usług". Część z nich firma przedstawiła w nowym wideo. To m.in. przypomnienia w czasie rzeczywistym (np. z informacjami o locie), skrót dzisiejszych aktualności, odtwarzanie muzyki na PC i kontynuowanie odtwarzania na urządzeniu mobilnym, informacje o pogodzie, rozpoznawanie lokacji na podstawie zdjęcia i podawanie na jego temat informacji, tłumaczenia voice-to-voice, optymalizacja zdjęć poprzez wskazówki, wsparcie dla systemów smart-home i nie tylko.

"Naszym celem dla Microsoft Cortana jest świadczenie inteligentnego wsparcia, pomagając ludziom osiągać więcej, robiąc mniej, w ich życiu służbowym i osobistym. Integracja Cortany z CM Launcherem pozwoli użytkownikom mobilnym otrzymać dostęp do Cortany, która pomoże im wykonywać zadania, gdziekolwiek się znajdują. Odzwierciedla to nasz pierwszy krok w partnerstwie z Cheetah Mobile, jako że spodziewamy się integracji Cortany z dodatkowymi jego aplikacjami i launcherami w przyszłości" - mówi Jordi Ribas, CVP działu AI Products w Microsoft.

Cortana trafi do CM Launchera w styczniu 2018 r. i będzie dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Sama aplikacja jest dostępna po polsku dla użytkowników Androida (do pobrania z Google Play), jednak z oczywistych przyczyn na Cortanę nie możemy liczyć.

Krzysztof Sulikowski
13 grudnia 2017, 18:04
861
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 grudnia 2017, 18:04
861
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.