Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępnił obrazy odzyskiwania dla ...

Microsoft udostępnił obrazy odzyskiwania dla Surface Book 2

Choć na polski rynek Surface Book 2 wejdzie dopiero 18 stycznia, jego debiut w USA miał miejsce już w zeszłym tygodniu. Urządzenie jest następcą pierwszego Surface Booka wydanego pod koniec 2015 r. i zawiera sporo udoskonaleń nie tylko w osiągach, ale i w budowie. Oczywiście wydanie nowego Surface'a musiało wiązać się z udostępnieniem obrazu odzyskiwania.

Obraz odzyskiwania jest w wielu przypadkach awarii ostatnią deską ratunku. Gdy urządzenie nie działa dobrze (np. po instalacji nowego programu) i zawiodły mniej drastyczne kroki, takie jak Fresh start, przywracanie z punktu przywracania systemu lub zresetowanie urządzenia, system Windows można zainstalować ponownie "na czysto" z użyciem dysku odzyskiwania. Nośnik taki należy utworzyć samemu. By jednak tego dokonać, potrzebujemy nie tylko pendrive'a o pojemności 16 GB, ale i obrazu odzyskiwania.

Obraz odzyskiwania Surface Book 2

"Na Twoim tablecie znajdują się informacje o odzyskiwaniu systemu Windows, które możesz wykorzystać do odświeżenia lub zresetowania urządzenia Surface do stanu fabrycznego. Przed pobraniem obrazu odzyskiwania należy zawsze najpierw spróbować użyć tych danych. Do pobrania obrazu odzyskiwania niezbędny będzie dysk USB. W przypadku tabletów Surface RT i Surface 2 dysk USB powinien mieć pojemność co najmniej 8 GB. W przypadku wszystkich innych modeli Surface dysk USB powinien mieć pojemność co najmniej 16 GB. Wszystkie dyski odzyskiwania USB powinny być sformatowane w systemie FAT32 przed załadowaniem obrazu odzyskiwania" - głosi opis na stronie z obrazami do pobrania.

By pobrać obraz odzyskiwania, należy wybrać produkt - w tym przypadku jest to Surface Book 2 - i podać jego numer seryjny znajdujący się na tylnej pokrywie lub w aplikacji Surface. Z tej samej strony można też pobrać obrazy dla prawie wszystkich wydanych dotąd Surface'ów, wliczając w to pierwszą generację Surface Book, Studio, RT, Pro (1796), 2, 3, Pro 2, Pro 3, Pro 4 i Laptop.

Krzysztof Sulikowski
20 listopada 2017, 21:58
970
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 listopada 2017, 21:58
970
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.