Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wywiad z twórcami Surface Book 2

Wywiad z twórcami Surface Book 2

Kilka dni temu zaprezentowane zostało najnowsze dzieło Microsoftu w kwestii sprzętowej – mowa tu oczywiście o Surface Book 2. Oczywiście towarzyszyła temu swego rodzaju uroczysta otoczka, zaś wrażenie robiła nie tylko specyfikacja nowego produktu, lecz również sam materiał go promujący. Jak jednak wiadomo, jest to projekt na zbyt dużą skalę by skończyło się na jednym wideo. Microsoft nakręcił więc wywiad z twórcami nowej maszyny, w których dzielą się oni swoimi przemyśleniami towarzyszącymi projektowaniu najnowszego komputera Microsoftu.

Jak się okazuje podczas wywiadu, nie wszystkie nowinki techniczne dotyczące Surface Book 2 zostały wcześniej przedstawione. Jeden z projektantów opowiada między innymi o poważnym przerobieniu istniejących we wcześniejszej wersji urządzenia zawiasów. Nie dość, że ich struktura uległa drobnemu przemodelowaniu, to dodatkowo wykorzystano w nich nowy materiał – wstawki ceramiczne. Sprawia to, ekran w pozycji laptopowej staje się o wiele bardziej stabilny i zupełnie się nie kołysze. Ponadto, odłączanie części zawierającej matryce stało się jeszcze szybsze, nie tracąc przy tym swojej niezawodności. Warto wspomnieć tu również o tym, że część ta jest niesamowicie lekka, nawet w przypadku 15 calowej odmiany urządzenia. Jak wiadomo, urządzenia hybrydowe z linii Surface tworzone są z myślą o twórcach. W tym przypadku zaobserwować możemy bezpośrednie odniesienie do tego, bowiem projektanci skupili się na stworzeniu sprzętu który pomógłby również im – koniec końców, również i oni są twórcami. Sprawia to, że pewni możemy być iż dołożyli wszelkich starań by stworzyć jak najlepszy produkt. W najnowszym materiale pokazane zostało również laboratorium w którym tworzony był opisywany laptop, zaś Dan O’Neil (odpowiedzialny za design) opisał proces produkcji jako ciągłe, jak najszybsze tworzenie kolejnych prototypów eliminujących niedoskonałości swoich poprzedników.

Jak łatwo można dojść do wniosku po obejrzeniu materiału wideo, proces ulepszenia istniejącego urządzenia wcale nie jest tak prosty, jak może wydawać się to na pierwszy rzut oka. Zdecydowanie warto zapoznać się z bliżej z Surface Book 2, bowiem przy swoich parametrach technicznych oferuje on w zasadzie wszystko, czego można by oczekiwać po maszynie tej klasy.

Amadeusz Labuda
27 października 2017, 11:39
943
Odsłony
Amadeusz Labuda
27 października 2017, 11:39
943
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.