Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Adapter USB-C do urządzeń Surface jeszcze w t...

Adapter USB-C do urządzeń Surface jeszcze w tym roku

Już podczas swojej premiery najnowsze urządzenia linii Surface wzbudziły sporo kontrowersji. Winny był temu przede wszystkim brak dwóch dosyć istotnych funkcjonalności, których zaimplementowanie wydawało się wcześniej pewne. Mowa tu o wbudowanym module LTE, oraz co istotniejsze, portach USB-C. Mimo, że nowy typ łączności i ładowania nie jest jeszcze zbyt spopularyzowany, wystarczyło to by wiele osób zrezygnowało z zakupu nowego Surface. Nic zresztą dziwnego – za niemałe przecież pieniądze spodziewać się można było obsługi nowego, przyszłościowego typu gniazd. Na szczęście Microsoft stosunkowo szybko zrozumiał swój błąd, obiecując stworzenie specjalnego adaptera.

Surface Pro

Przez dłuższy czas wydawać się mogło, że nic w tym temacie się nie dzieje, jednak podczas jednej z sesji Microsoft Ignite 2017 otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że gigant z Redmond nadal pracuje nad nowym akcesorium umożliwiającym obsługę USB typu C. Nie zostały co prawda przedstawione żadne grafiki, jednakże pracownik Microsoftu opisał adapter jako czarne, niewielkie, kwadratowe pudełko z wystającym kablem. Pomimo braku podania dokładnej daty premiery i ceny, wiadomo że urządzenie te pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Sugeruje to, że dokładne detale przedstawi pod koniec przyszłego miesiąca Panos Panay, podczas swojego wystąpienia w trakcie Future Decoded.

Premiera nowego adaptera co prawda nie naprawi wizerunku Microsoftu, jednak powinna się przełożyć na nieco wyższą sprzedaż Surface Pro, czyli najważniejszego obecnie urządzenia produkowanego przez giganta. Pozostaje mieć nadzieje, że nie jest to wstęp do polityki rozmaitych, płatnych dodatkowo adapterów którą uskutecznia obecnie Apple.

Amadeusz Labuda
28 września 2017, 11:12
1 156
Odsłony
Amadeusz Labuda
28 września 2017, 11:12
1 156
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.