Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Outlook na Androida zyskuje wsparcie dla doda...

Outlook na Androida zyskuje wsparcie dla dodatków

Dodatki dla programu Outlook to w większości darmowe ekwiwalenty ulubionych aplikacji, których funkcjonalności przeniesiono wprost do klienta poczty. Oznacza to, że z wielu zewnętrznych funkcji można korzystać bezpośrednio w Outlook, bez konieczności opuszczania aplikacji. W tym roku dodatki trafiły już do Outlook na iOS. Teraz mogą z nich skorzystać użytkownicy Androida. Microsoft ma też kilka innych zapowiedzi.

"Wprowadzamy teraz dodatki dla programu Outlook dla klientów Androida z kontami komercyjnymi Outlook.com i Office 365. Zamierzamy też niebawem wprowadzić dodatki dla klientów Gmaila na iOS i Androidzie" - pisze zespół Outlook. Użytkownicy najpopularniejszego obecnie systmeu mobilnego otrzymają dostęp do całego pakietu dodatków znanych już z iOS, wliczając w to Evernote, Microsoft Dynamics 365, Microsoft Translator, Nimble, OnePlaceMail, Outlook Customer Manager, Smartsheet czy Trello. Pojawią się też całkiem nowe dodatki, takie jak Wrike, JIRA, MeisterTask, Gfycat i MojiLala. Będą one dostępne nie tylko w Outlook na Androida, ale też w kliencie przeglądarkowym i aplikacjach na Windows, Mac i iOS.

Grycat Outlook Android

Dodatki - mówiąc krótko - pomagają nam wykonywać zadania szybciej. Przykładowo, gdy chcemy zapisać adres e-mail klienta w aplikacji biznesowej, szybko dodać zawartość wiadomości do tablicy projektu, przetłumaczyć wiadomość w locie lub nadać jej nieco estetyki i osobistego charakteru, wszystko to można zrobić za pomocą dodatków, nie opuszczając mobilnej, pulpitowej czy przeglądarkowej aplikacji Outlook. Zainstalowanie dodatków nie wiąże się ze specjalnymi trudnościami i przypomina instalowanie aplikacji ze Sklepu Windows czy Google Play. Będąc w Outlook, wystarczy wejść do Ustawień > Dodatki i stuknąć przycisk + obok dodatku, który chcemy aktywować.

Możliwość uruchamiania dodatków użytkownicy Androida mogą zaobserwować już teraz, jednak w niektórych przypadkach na wprowadzenie nowej sekcji trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Listę dodatków dla programu Outlook można przeglądać w Sklepie Office. Aplikację Microsoft Outlook można z kolei pobrać na Androida ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
9 września 2017, 02:32
1 129
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 września 2017, 02:32
1 129
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.