Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy patent dotyczący ładowania Surface Pen, ...

Nowy patent dotyczący ładowania Surface Pen, również za pomocą klawiatury

Ewolucja urządzeń z linii Surface nadal trwa – widać to nie tylko we wprowadzaniu ich kolejnych wersji na rynek, lecz również w ulepszeniach dotyczących obsługi ich akcesoriów. Doskonałym tego przykładem może być nowy sposób ładowania rysika Surface Pen, który opatentował właśnie Microsoft – najważniejszą jego cechą jest ogrom możliwości, które oddaje w ręce projektantów.

Ładowanie Surface Pen za pomocą klawiatury

Mimo że teoretycznie bateria wykorzystywana w stylusach Microsoftu powinna wystarczyć na około rok działania, wielu użytkownikom to nie wystarcza – pragną oni możliwości wygodnego podładowania swoich rysików w dowolnej chwili, nie wykorzystując do tego celu niczego poza swoim komputerem. Microsoft postanowił więc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, projektując swoje najnowsze rozwiązanie z tej dziedziny – mechanizm ładowania indukcyjnego wykorzystujący magnesy, przytrzymujące Surface Pen stabilnie w jednym miejscu. Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że miniaturyzacja komponentów pozwoli w zasadzie zamieścić obszar ładujący niemal w każdym miejscu komputera – również bezpośrednio pod ekranem. Zważywszy na to, że w analogiczny sposób można byłoby w przyszłości podładować Surface Dial, sprawa prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Co interesujące, rozważane jest nawet umieszczenie specjalnego slotu dedykowanego ładowaniu Surface Pen w akcesoriach dodatkowych, takich jak chociażby klawiaturach dedykowanych urządzeniom Surface.

Oczywiście nim opisane rozwiązania trafią do urządzeń konsumenckich minie jeszcze sporo czasu – technologia tego typu raczej rzadko wchodzi do powszechnego użytku od razu. Przy okazji warto wspomnieć, że wniosek patentowy o którym mowa złożony został całkiem niedawno, 12 maja 2017 roku – to zaś oznacza, że tęgie głowy w Microsofcie prawdopodobnie nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji co do jego wykorzystania.

Amadeusz Labuda
4 września 2017, 13:26
1 098
Odsłony
Amadeusz Labuda
4 września 2017, 13:26
1 098
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.