Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wiemy już, jak wyglądać będzie następca Surfa...

Wiemy już, jak wyglądać będzie następca Surface Book

Jedną z najpotężniejszych maszyn w asortymencie Microsoftu zdecydowanie stanowi wyjątkowa hybryda tabletu i laptopa, Surface Book. Od jego premiery minęło już jednak sporo czasu, zaś jak wiadomo, w dzisiejszych realiach potrzebne jest jeszcze więcej mocy obliczeniowej niż niegdyś. Sprawę na pewien czas załatwiło wprowadzenie na rynek mocniejszej wersji urządzenia, a w zasadzie jego części odpowiadającej za wydajność – podstawki Performance Base. Niestety, w chwili obecnej nawet ulepszona wersja hybrydy przestaje wystarczyć do komfortowej pracy, wobec czego logicznym wydaje się zaprojektowanie przez Microsoft sukcesora Surface Book. Całkiem możliwe że prace nad nim już trwają, zaś zwiastun tego zobaczyć możemy na materiałach promujących najnowszą serię procesorów Intela.

Jak wiadomo, procesory jako komponenty nie wyglądają zbyt ciekawie – ot, kawałek płytki krzemowej, metalowy pancerzyk i mnóstwo małych nóżek. Prezentując jego grafiki w materiałach reklamowych ciężko byłoby więc przemówić do wyobraźni potencjalnych nabywców. Z tego właśnie powodu Intel reklamując swoje najnowsze procesory wykorzystał rendery przedstawiające urządzenie, na które mają one w przyszłości trafić. Wybór padł na hybrydę niemalże bliźniaczo podobną do Surface Book, z kilkoma jednakże różnicami. Najbardziej widoczną jest kolorystyka, bowiem urządzenie Microsoftu nigdy nie trafiło do sprzedaży w kolorze czarnym. Ponadto przedstawiona maszyna dysponować ma ekranem wyświetlającym obraz w jakości 4K, zaś jej konstrukcja bazować będzie na procesorze Intela 8 generacji (klasyczny Surface Book operuje na procesorach Skylake 6 generacji). Można co prawda dyskutować nad tym, czy przedstawiony sprzęt nie jest po prostu całkowicie nowym projektem któregoś z większych producentów innych niż Microsoft, jednakże przeczą temu dwa elementy. Wprawne oko bez trudu zauważy charakterystyczne zawiasy oraz przycisk zwalniania części tabletowej, które to występują jedynie w urządzeniach Surface.

Niestety, nieznane są dokładne szczegóły techniczne dotyczące widocznej na materiale promocyjnym hybrydy. Czas jednak już najwyższy, by Microsoft wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich najbardziej wymagających klientów dodając do swojej oferty następcę Surface Book. Oczywiście gdy tylko pojawią się pierwsze detale na temat nowego urządzenia znajdziecie je na naszym portalu!

Amadeusz Labuda
22 sierpnia 2017, 09:56
1 143
Odsłony
Amadeusz Labuda
22 sierpnia 2017, 09:56
1 143
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.