Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Timeline można już testować na Androi...

Windows Timeline można już testować na Androidzie

Zbliżająca się duża aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update podobnie jak wcześniejsze aktualizacje pozbawiona będzie niektórych funkcji, o których mowa była w zapowiedziach. Wygląda więc na to, że Windows Timeline podzieli tymczasowo los aplikacji/doświadczenia Kontakty (My People) i zamiast we wrześniu tego roku ukaże się publicznie w okolicach wiosny lub lata roku 2018. Nie oznacza to bynajmniej, że Microsoft wstrzymał się z testami, które odbywają się... zdala od platformy docelowej.

Joe Belfiore przed kilkoma dniami potwierdził, że Windows Timeline zostanie oddany do użytku w buildach Insider Preview krótko po publicznym debiucie Fall Creators Update. Dotyczy to jednak platformy Windows 10. W rzeczywistości Microsoft rozpoczął już testowanie niektórych funkcjonalności Timeline wśród użytkowników Androida i iOS. Jeśli np. używamy Cortany w najnowszej wersji beta na Androidzie, możemy dostrzec pojawienie się nowej funkcji "Recent Activities from PC", która dostarcza listy ostatnich stron odwiedzanych w Microsoft Edge na PC. Możemy tam przeglądać historię z poszczególnych dni, co tak naprawdę stanowi tylko niewielką część zapowiadanych możliwości Timeline.

Windows Timeline

Funkcja, o której mowa, jest częścią doświadczenia Pick Up Where You Left Off, które pojawiło się w Creators Update, jednak bez wyraźnego rozwinięcia w postaci Windows Timeline. Gdy zostanie dopracowana, użytkownicy zyskają możliwość kontynuowania pracy z witrynami internetowymi i aplikacjami praktycznie od razu po przesiadce na inne urządzenie powiązane z tym samym kontem Microsoft. Oznacza to przykładowo, że jeśli piszemy maila na laptopie, możemy kontynuować pisanie tego samego maila na PC. Microsoft oczywiście będzie starał się rozszerzyć działanie Timeline na wszystkie urządzenia z Windows 10, a w przyszłości także na Androida czy iOS. Warto przypomnieć, z jaką emfazą Microsoft prezentował telefony konkurencji podczas dema Timeline na konferencji Build. Na grafice powyżej widzimy właśnie zrzut ekranu z Timeline w iOS.

Jeśli interesuje Was szczątkowa funkcjonalność usługi Timeline, możecie ją przetestować pobierając najnowszą aktualizację Cortany na Androida (beta). Należy się jednak upewnić, że zarejestrowaliśmy się wcześniej w programie testów beta. Chyba nie trzeba dodawać, że nie jest to oczywiście wykonalne w polskiej wersji językowej.

Krzysztof Sulikowski
5 lipca 2017, 15:53
1 615
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 lipca 2017, 15:53
1 615
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.