Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

#MicrosoftEDU - co jeszcze potrafi Surface La...

#MicrosoftEDU - co jeszcze potrafi Surface Laptop?

Po wstępnej prezentacji Surface Laptop z Windows 10 S (produktu, który wcześniej funkcjonował nieoficjalnie jako CloudBook) czas na bardziej szczegółowe demonstracje. Panos Panay jest tak zachwycony dziełem swojego zespołu, że zszedł nawet ze sceny, by pokazać go z bliska niektórym uczestnikom konferencji. Po powrocie na scenę uruchamia Microsoft Office, by pokazać, jak aplikacja Word może współpracować z nowym laptopem.

Nie jest to jednak zwykła prezentacja. Lider działu Surface wykorzystał Surface Dial - ciągle jeszcze nowatorskie urządzenie wskazujące, zaprezentowane razem z Surface Studio. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że Dial współpracuje z nowym Laptopem i za jego pomocą można dokonywać takich samych interakcji, jakie widzieliśmy wcześniej na przykładzie Studio.

Dial działa w sposób inteligentny. Gdy na pierwszym planie znajduje się Word, gest obracania przewija strony. Gdy uruchomimy odtwarzacz muzyczny (Panos uruchomił Spotify, dostępne w Sklepie Windows), Surface Dial odpowiada za regulację głośności. Panos wywołuje z powrotem edytor tekstowy i wykonuje gest obracania - Dial dostosowuje się do specyfiki Worda i zaczyna przewijać strony. Tak to działa :)

Czas na prezentację jeszcze jednej aplikacji. By pokazać kolejne możliwości Surface Laptop, Panos na scenę zaprosił Edel Lynch z 3D4Medical. Opowiada ona o swoich dawnych doświadczeniach z nauką anatomii. Dwuwymiarowe rzuty i opisy tekstowe nie dawały studentom zbyt wielu możliwości interakcji. Pozwala na to dopiero dzisiejsza technologia.

Edel mówi o korzyściach, jakie oferuje Surface Laptop. Za jego pomocą można dowolnie obracać trójwymiarowe modele ludzkiego szkieletu przy zachowaniu wszelkich niezbędnych detali, bez względu na stopień przybliżenia. Wybrany element można zwyczajnie kliknąć (lub dotknąć), a natychmiast zostanie on zaznaczony, a na ekranie wyświetlą się szczegółowe informacje. Taka forma zdobywania wiedzy jest nieporównywalna z tradycyjnymi podręcznikami, które oferują jedynie płaskie, dwuwymiarowe rzuty, resztę pozostawiając wyobraźni.

Prezentowana aplikacja pozwala też poruszać modelami, dzięki czemu możemy obejrzeć, jak zachowują się mięśnie. Ekran dotykowy Surface Laptop w połączeniu z Surface Dial pozwalają eksplorować poszczególne struktury modelu 3D w sposób trudny do zrealizowania nawet poprzez klawiaturę i mysz, nie wspominając nawet o klasycznych podręcznikach. Edel korzysta też z Surface Pen, który zamienia się w wirtualny skalpel, torujący drogę do znajdujących się głębiej warstw anatomicznych. Po przedostaniu się do mózgu wystarczy stuknąć którąś z jego części, by dowiedzieć się więcej. Na modelu można także rysować i nanosić własne komentarze. Magia!

Prezentację kończy Panos Panay, który swoje słowa kieruje do uczniów i studentów: "Chcemy, byście byli zaangażowani i nigdy nie przestawali się uczyć. Nie musicie tego robić, nie musicie przestawać być coraz lepszymi. Nigdy nie przestawajcie łamać kolejnych barier." Lider działu Surface przypomina też o misji firmy - wspomaganiu każdej osoby i organizacji na tej planecie, by osiągały więcej i tworzyły świat jutra.

Tym miłym akcentem kończymy naszą relację z #MicrosoftEDU. Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że podobały Wam się dzisiejsze prezentacje. Przypominamy też, że już za 8 dni startujemy z relacją z największej konferencji w kalendarium Microsoft: BUILD 2017. Bądźcie wtedy z nami!

Krzysztof Sulikowski
2 maja 2017, 20:17
1 518
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 maja 2017, 20:17
1 518
OdsłonyKomentarze

"Panos uruchomił Spotify, dostępne w Sklepie Windows" Spotify w sklepie Windows, taa...
johny, 3 maja 2017, 00:17
Inaczej nie da się tego uruchomić w Windows 10 S. Na prezentacji zostało wtrącone parę słów o Spotify w Sklepie Windows, ale być może rzeczywiście była to bardziej zapowiedź, niż ogłoszenie dostępności od teraz - za błąd przepraszamy :)
Krzysztof Sulikowski, 3 maja 2017, 18:26
https://youtu.be/olyF77p8WQw?t=2h43m54s - "Spotify is coming to Windows Store, we"re excited about that" (2:47:57)
Krzysztof Sulikowski, 3 maja 2017, 18:28
Pytanie co do samego systemu operacyjnego. Podczas prezentacji zapowiedziano, że będzie można dokonać aktualizacji do Windows 10 Pro. Pytanie, czy będzie to opcja darmowa czy odpłatna? Na prezentacji nie było podanej ceny.
PP, 3 maja 2017, 22:31
Z tego, co wiadomo, będzie opłata w wysokości 49 dolarów.
Krzysztof Sulikowski, 5 maja 2017, 01:23

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.