Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft *pomaga* użytkownikom Maców w przes...

Microsoft *pomaga* użytkownikom Maców w przesiadce na Surface

Microsoft bez żadnego rozgłosu wprowadził nowe narzędzie dedykowane użytkownikom Maców, które pomaga im w migracji na urządzenia Surface przy zachowaniu swoich plików. Narzędzie było początkowo udostępnione do pobrania na stronie Microsoft, jednak link do jego pobrania przestał działać. Może to oznaczać, że firma przygotowuje się do jego uruchomienia w ramach oficjalnej kampanii na wzór już istniejących.

Instalkę nowego programu o nazwie Mac to Surface Assistant odnalazł enigmatyczny WalkingCat (@h0x0d). Słowo "odnalazł" jest tu o tyle adekwatne, że Microsoft nie zamieścił linku do pobrania na żadnej specyficznej stronie inicjatywy. O swoim przeznaczeniu mówi jednak sama aplikacja: "Użyj Mac to Surface Assistant, by przenieść informacje (dokumenty, zdjęcia, filmy i muzykę) z tego Maca na twój Surface".

Technobuffalo

Po ściągnięciu i uruchomieniu programu na komputerze Mac przeprowadza on użytkownika przez proces migracji niemal za rękę. Wybieramy zawartość, którą chcielibyśmy przenieść, a asystent skompresuje ją do pliku zip. Sam proces migracji ze sprzętu Apple'a do systemów Microsoftu nie jest specjalnie skomplikowany, ale może stanowić wyzwanie dla użytkowników słabiej zorientowanych w komputerach czy usługach w chmurze, które mogą być niezbędne, by proces przebiegał bez zakłóceń. Prawdopodobnie to właśnie dla tych użytkowników powstał Mac to Surface Assistant.

Microsoft nie zapowiedział formalnie aplikacji ani nie połączył jej z żadną kampanią, a wcześniej dostępny link do pobrania prowadzi do nikąd. Istnieją więc dwie opcje - albo firma z Redmond po raz kolejny zwróci się bezpośrednio do klientów Apple'a, albo cała inicjatywa legła w gruzach.

Krzysztof Sulikowski
21 marca 2017, 13:19
1 215
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 marca 2017, 13:19
1 215
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.