Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najnowszy Surface Book zwykłym laptopem?

Najnowszy Surface Book zwykłym laptopem?

Gdy tylko ujrzał światło dzienne, Surface Book wprowadził na rynek niemało zamieszania. Stało się tak, gdyż nie tylko łączył w sobie najlepsze cechy laptopa oraz tabletu, ale również prezentował całkowicie nowy mechanizm zamknięcia (zawiasy). Niedawno pojawiła się informacja, że ruszyła produkcja nowej jego wersji, która jednak została pozbawiona tej jakże unikalnej cechy. Czym było to spowodowane?

Zawiasy Surface Book

Pierwszy Surface Book miał swoją premierę pod koniec 2015 roku, zaś jego nowsza wersja wyposażona w mocniejszy układ GPU oraz wzmocnioną baterię pojawiła się rok później. Niestety, dla wielu zainteresowanych barierą nie do przeskoczenia nadal jest dosyć wysoka cena urządzenia oferowanego przez Mirosoft. Być może ulegnie to niebawem zmianie, gdyż szerzą się pogłoski, jakoby do produkcji trafił nowy wariant Surface Book, a dokładniej jego bardziej budżetowa wersja. Rzekoma cena ma wynosić około 1000 dolarów, czyli sporo mniej niż dostępny dziś najtańszy model. Jak jednak udało się to osiągnąć, nie tracąc przy tym na wydajności? Otóż jak donosi serwis www.digitimes.com, w najnowszym wariancie urządzenia porzucono charakterystyczne zawiasy na rzecz prostszych, znanych ze zwykłych laptopów. Oznaczałoby to brak możliwości odpięcia ekranu i wykorzystania go w charakterze tabletu.

Nie jest wykluczonym, iż informacje te są błędne, zaś nowe urządzenie okaże się całkowicie nowym produktem w menu oferowanym przez giganta z Redmont. Jakkolwiek by nie było, ukazanie się Surface Book w tej cenie, nawet w uproszczonej formie byłoby sporym krokiem na przód dla Microsoftu, gdyż dzięki większej przystępności swoich produktów zyskaliby sporo nowych klientów.

Amadeusz Labuda
20 marca 2017, 08:47
1 355
Odsłony
Amadeusz Labuda
20 marca 2017, 08:47
1 355
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.