Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Book w nowej konfiguracji?

Surface Book w nowej konfiguracji?

Jednym z najlepszych komputerów stworzonych przez Microsoft jest zdecydowanie Surface Book. Czas jednak upływa nieubłaganie, zaś sprzęt, który niegdyś uznawany był za niezwykle wydajny, powoli przestaje wystarczać do bardziej zaawansowanych działań. Najwyraźniej gigant z Redmond nie porzucił swego dzieła, ostatnio bowiem na chwilę na jego stronie pojawiła się nowa konfiguracja Surface Book. Czy jest to jednak oznaka tego, iż niebawem zostanie on wprowadzony do sprzedaży?

Pierwsza wersja Surface Book, komputera 2-in-1 stworzonego przez Microsoft, pojawiła się na rynku w 2015. Od tamtego czasu pojawiło się kilka jego mocniejszych oraz oczywiście odpowiednio droższych wariantów. Najwydajniejszy z nich kosztuje obecnie niemało, gdyż jest to kwota rzędu 3,199 dolarów. Dla wielu potencjalnych odbiorców jest to niestety zbyt dużo, zaś tańsze wersje nie oferują po prostu wydajności, jakiej oni oczekują. Jest jednak szansa na to, iż sytuacja ta się niebawem zmieni - kilka dni temu na oficjalnej stronie Microsoft pojawiła się nowa konfiguracja. Wyróżnia się ona niższą ceną od topowego modelu, wynoszącą 2,999 dolarów oraz bardzo podobną specyfikacją techniczną. Jedyną różnicą, dla jednych niemal niezauważalną, zaś dla innych krytyczną, jest brak dedykowanej karty graficznej. Oznacza to, że dla osób, których praca wymaga np. obróbki graficznej, nowy wariant Surface Book jest bezużyteczny. Z drugiej jednak strony, cała reszta otrzyma praktycznie to samo, za co normalnie musiałaby zapłacić niemal 200 dolarów więcej.

Surface book bez dGPU

Na chwilę obecną konfiguracja ta zniknęła ze strony Microsoft, jednak może to oznaczać, iż niedługo zostanie ujawniona, zaś ostatnio widoczna była jedynie przez przypadek. Czy nowa wersja Surface Book zawita w sklepach właśnie w tej konfiguracji, dowiemy się z czasem.

Amadeusz Labuda
8 marca 2017, 15:09
1 327
Odsłony
Amadeusz Labuda
8 marca 2017, 15:09
1 327
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.