Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft oferuje darmowe ubezpieczenie Surfa...

Microsoft oferuje darmowe ubezpieczenie Surface w UK

Jak wspominaliśmy na łamach naszego Portalu kilka dni temu, Microsoft podniósł ceny kilku ze swych urządzeń na Wyspach Brytyjskich, tłumacząc się wpływem Brexitu. Teraz jednak wprowadza na rynek UK darmowe ubezpieczenie dla swojego sprzętu oraz załącza do nich subskrypcję pakietu Office. Czym jest to jednak tak naprawdę motywowane?

Na początku tego tygodnia Microsoft znacząco podwyższył ceny swoich urządzeń z linii Surface. Było to widoczne zwłaszcza w przypadku Surface Book, który to podrożał aż o 400 funtów oraz Surface Pro 4 kosztującego teraz w najwyższej wersji o 100 funtów więcej. Gigant z Redmond tłumaczył się ciężką sytuacją rynkową UK spowodowaną Brexitem, jednak pozostaje pytanie, czy to jedyny powód czy może jednak postanowił skorzystać z okazji, aby zarobić nieco więcej. Jakkolwiek by nie było, potencjalni nabywcy nie należeli raczej do najszczęśliwszych osób po usłyszeniu o wzroście cen, zresztą trudno im się dziwić. Aby załagodzić wrzawę tym wywołaną oraz zmniejszyć dotkliwość wahań cenowych swych urządzeń na wyspach, Microsoft postanowił dołączyć do obu wspomnianych urządzeń dwuletni pakiet ubezpieczeniowy wart odpowiednio 149 oraz 219 funtów. Ponadto kupujący Surface Booka w UK otrzymają roczną subskrypcję Office 365 Home wartą na tamtejszym rynku 80 funtów. Oferta ta jednak nie będzie trwała wiecznie: jest ograniczona czasowo do 1 marca bieżącego roku.

Surface vs Brexit

Zdecydowanie podniesienie cen produktów na wyspach nie było zbyt dobre dla wizerunku Microsoftu. Być może uda się zmniejszyć wpływ tego zdarzenia na jego lokalną popularność poprzez wprowadzenie opisywanej promocji, jednak jej czasowe ograniczenie może spowodować kolejną, tym razem mniejszą falę krytyki. W jaki sposób cała ta heca odbije się na zyskach giganta z Redmond, dowiemy się prawdopodobnie dopiero po jakimś czasie.

Amadeusz Labuda
17 lutego 2017, 11:02
1 074
Odsłony
Amadeusz Labuda
17 lutego 2017, 11:02
1 074
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.