Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cortana zawita wkrótce na ekran blokady Andro...

Cortana zawita wkrótce na ekran blokady Androida

Cortana otrzymała niedawno całkiem przyjemną aktualizację dla Androida i iOS, która zmieniła interfejs asystentki na bardziej przejrzysty i ładniejszy. Microsoft nadal pracuje nad dostępnością Cortany na platformach konkurencji, a najbliższa aktualizacja wprowadzi ją na ekran blokady Androida. Oznacza to, że asystentkę będzie można wywołać jednym pociągnięciem palca - także na zablokowanym telefonie.

Według ostatnich raportów nową funkcję testują już użytkownicy programu beta Cortana on Android, stąd prawdopodobnie publicznego wydania można się spodziewać w najbliższych tygodniach. Gdy zainstalujemy aktualizację i otworzymy Cortanę, ta zapyta nas, czy chcemy włączyć "Cortanę na ekranie blokady". Po kliknięciu przycisku "Dodaj" funkcja stanie się aktywna. Gdy następnym razem zablokujemy telefon, ikona Cortany będzie już widoczna na dole ekranu blokady. By wywołać asystentkę, należy wówczas przewinąć palcem w lewo lub w prawo, zaczynając od charakterystycznego logo. Otworzy się wtedy panel Cortany, uruchomiony niejako na wzór aparatu, który też można uruchomić na eranie blokady w telefonach z Androidem.

Gdy Cortana gości na ekranie blokady Androida, jej funkcjonalność można będzie najprawdopodobniej ograniczyć (np. bez dostępu do prywatnych plików użytkownika), niemniej jednak zostało powiedziane, że z tego poziomu będzie możliwe pobieranie wszystkich aktualizacji czy zadawanie pytań. Co istotne, Cortana współpracuje z istniejącym ekranem blokady, więc nie ma konieczności pobierania alternatywnego zamiennika, takiego jak choćby Next Lock Screen od Microsoft Garage.

Użytkownicy, którzy chcieliby otrzymać wersję testową Cortany (Beta) na Androida, mogą zapisać się do programu na stronie Google Play. Niestety, choć asystentka od Microsoft robi karierę na wielu platformach spoza rodziny Windows, dla nas największą bolączką jest wciąż brak polskiej wersji językowej.

Krzysztof Sulikowski
18 stycznia 2017, 16:14
1 216
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 stycznia 2017, 16:14
1 216
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.