Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft po cichu wprowadza kolejny model Su...

Microsoft po cichu wprowadza kolejny model Surface Book

Microsoft wprowadził dziś do sprzedaży dwa urządzenia, o których mowa była na październikowej konferencji w Nowym Jorku. To Surface Dial - zupełnie nowe akcesorium, zgodne ze wszystkimi PC, laptopami i tabletami z Windows 10, oraz Surface Book i7 - dużo potężniejsza i odpowiednio droższa wersja pierwszego laptopa w historii firmy z Redmond. W portfolio Surface Book znalazł się jeszcze jeden niezapowiedziany model, pod względem mocy stojący gdzieś pośrodku między najbardziej podstawową i najbardziej podrasowaną wersją.

Już podczas pierwszej prezentacji w październiku Surface Book i7 okrzyknięto najmocniejszym laptopem na yrnku. Ma on 2-krotnie mocniejszą grafikę w porównaniu do wersji podstawowej - to trzy razy więcej niż MacBook Pro 13", a jego bateria pozwala na 16 godzin pracy na jednym naładowaniu. W portfolio urządzeń seria ta widnieje jako Surface Book with Performance Base. Różnica polega głównie na zastosowaniu 6 generacji procesorów Intel Core i7 (Skylake) i dramatycznej wręcz poprawie wydajności dzięki nowym, dyskretnym (zewnętrznym) kartom graficznym.

Ceny w Sklepie Microsoft zaczynają się od 2399 USD (wersja 256 GB, Intel Core i7, 8 GB RAM, dGPU), a kończą na 3299 USD (wersja 1 TB, Intel Core i7, 16 GB RAM, dGPU), przy czym ta ostatnia wciąż czeka na premierę, którą Microsoft zapowiedział na 28 listopada tego roku. Dwie pierwsze konfiguracje są już dostępne i - podobnie jak Surface Dial - wysyłane do pierwszych nabywców.

Nieoczekiwanie wśród dostępnych laptopów Surface Book (bez adnotacji "with Performance Base") zawitał też nowy model, oznaczony jako Microsoft Surface Book - 512GB / Intel Core i5. Najważniejsze parametry to 6 generacji procesor Intel Core i5, 512 GB SSD, 8 GB RAM, 13,5-calowy ekran dotykowy PixelSense, dołączone pióro Surface Pen i oczywiście Windows 10 Pro na pokładzie.

W przeciwieństwie do reszty omawianych modeli, Surface Book i5 z dyskiem 512 GB nie posiada dyskretnego GPU, dlatego jego wydajność nie jest aż tak zadowalająca, jak w modelach i7, które dedykowane są głównie profesjonalistom. Jego cena jest też odpowiednio mniejsza i wynosi 1999 USD.

Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2016, 23:15
1 816
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2016, 23:15
1 816
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.