Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Dial - jak z niego korzystać w aplika...

Surface Dial - jak z niego korzystać w aplikacjach?

Choć to tylko niewielka część z zapowiedzi Surface Studio, Surface Dial jako dołączone (ale też samodzielne) akcesorium przyciąga nie mniejszą uwagę niż zestaw, z którego pochodzi. Na temat nowego urządzenia wskazującego pisaliśmy już wielokrotnie w naszym dziale Surface, prezentując też zdjęcia i klipów. Oczywiście bardzo nas ciekawi praktyczne wykorzystanie Surface Dial w aplikacjach. Nowa seria filmów na kanale Surface znacznie rozjaśni temat nowej, jeszcze nie odkrytej w zasadzie kategorii.

Poniżej zobaczycie galerię pięciu klipów, a w każdym z nich prezentację innych aplikacji, współpracujących z Surface Studio i Surface Dial. Część z nich być może zdążyliście już obejrzeć w streamingu z październikowej konferencji Microsoft. Dziś możemy jednak zasiąść do krótkiego seansu na spokojnie i przeanalizować wszystkie niuanse. Poniżej zobaczycie prezentacje Bluebeam i Drawboard - z oprogramowaniem dla profesjonalistów AEC; Mental Canvas - z aplikacją graficzną, która tradycyjny rysunek rozszerza o trzeci wymiar; Sketchable - z aplikacją dla rysowników, grafików i ilustratorów oraz StaffPad - z narzędziem do komponowania i zapisywania notacji muzycznej.

Dobór aplikacji jest nieprzypadkowy. Pracując nad nową aktualizacją Windows 10 - Creators Update - Microsoft skupia się na wszechstronnych narzędziach twórczych i ich mocnej współpracy z systemem. Istotne jest też pokonywanie kolejnych ograniczeń, co widzieliśmy choćby na przykładach pracy w środowisku Paint 3D. Surface Dial znosi innego rodzaju ograniczenia, związane z tradycyjnymi urządzeniami wskazującymi, takimi jak klawiatura, mysz, czy nieco mniej tradycyjnym ekranem dotykowym. Jednocześnie dostrzegamy odświeżenie starego, sprawdzonego pomysłu, jakim jest... potencjometr. Gdy jednak ów "krążek hokejowy" wyposażymy w powierzchnie dotykowe, reagujące na różnego rodzaju dotyk (kliknięcia etc.) i pozwolimy mu na współpracę z ekranem, osiągamy coś w rodzaju nowej jakości.

Mamy nadzieję, że dzieki tym prezentacjom lepiej poznacie Surface Dial. Co istotne, architektura urządzenia nie ogranicza go do zapowiedzianego ostatnio Surface Studio i pozwala korzystać z niego także w innych urządzeniach Surface. Co z tabletami i laptopami innych producentów? Microsoft proponuje im wsparcie w tworzeniu własnych odpowiedników, dlatego liczymy, że w przyszłym roku na rynek wejdzie jeszcze kilka podobnych rozwiązań.

Krzysztof Sulikowski
8 listopada 2016, 21:09
1 475
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 listopada 2016, 21:09
1 475
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.