Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Intel będzie napędzać nowe smartfony Microsof...

Intel będzie napędzać nowe smartfony Microsoftu?

Znany i sprawdzony publikator przecieków, Evan Blass, zamieścił na Twitterze grafiki promocyjne smartfona z Windows 10 Mobile, który rzekomo pod obudową ma procesor Intela klasy laptop. Złącze USB-C wskazuje, że mamy do czynienia ze stosunkowo świeżym pomysłem. Czy mamy już do czynienia z równie tajemniczym, co rewolucyjnym Surface Phone?

Opublikowane materiały @Evleaks opatrzył komentarzem: "[Telefon] zasilany przez procesor Intel klasy laptop - czy to was rozwali?". Większość pasjonatów technologii od razu rozpozna dzieło Photoshopa - są to więc bardziej grafiki poglądowe aniżeli realne zdjęcia produktu. Evleaks przekonuje, że to jednak coś więcej, niż koncept. Microsoft ma bowiem powrócić do świata smartfonów z czymś zupełnie przełomowym. Wielu wierzy, że odbędzie się to pod szyldem Surface Phone. Telefon (czy może raczej phablet) o mocy i możliwościach laptopa mógłby okazać się kolejną rewolucją i wyznaczyć nową kategorię, do czego - swoją drogą - przywykliśmy już, komentując coraz to nowe propozycje działu Surface. Swoją drogą, w całym tym projekcie nie mówi się już nawet o marce Lumia.

Co takiego może nas rozwalić w kolejnym smartfonie? Choćby możliwość uruchamiania aplikacji x86 w Windows 10 Mobile. Obecnie taka funkcja istnieje tylko w telefonach z Continuum, oferuje ją HP i jest płatna. Wszystko odbywa się w chmurze i jest strumieniowane z powrotem na telefon. Microsfot może pójść o krok dalej, dołączają do telefonu procesor typowy dla PC, co pozwoli natywnie i bez żadnych opłat uruchamiać miliony klasycznych aplikacji. Ciągle znajdujemy się w sferze domysłów, niemniej Evleaks przekonuje, że projekt jest całkiem realny:

Szansę na zaprezentowanie rewolucyjnego smartfona Microsoft miał na przykład w październiku. Firma postanowiła jednak skupić się na Surface Studio i Surface Book i7. Być może zbliżająca się aktualizacja Windows 10 Creators Update nie została jeszcze przygotowana na współpracę z Intel w ramach Windows 10 Mobile, jednak możemy się tego spodziewać po kolejnych aktualizacjach - w końcu Redstone nie skończy się na wersji 2 lub 3...

Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2016, 21:10
1 824
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 listopada 2016, 21:10
1 824
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.