Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Surface Ergonomic Keyboard - zobacz...

Microsoft Surface Ergonomic Keyboard - zobacz galerię zdjęć

Pod koniec września stało się jasne, że Microsoft pracuje nad nową klawiaturą Bluetooth pod nazwą "Surface Ergonomic Keyboard". Ma być to pierwsza od blisko trzech lat ergonomiczna klawiatura w dorobku firmy. Nie spodziewaliśmy się jednak wymyślnych kształtów, które miałyby odbiegać od prostego wzornictwa Surface, i... nie zawiedliśmy się. Microsoft odrobił zadanie i do wniosku patentowego dołożył szereg zdjęć poglądowych i grafik konceptualnych, dzięki którym lepiej poznamy wygląd i budowę nowej klawiatury.

Microsoft złożył wniosek patentowy jeszcze w marcu, niemniej jednak do sierpnia pozostawało to tajemnicą. Szerzej o sprawie zaczęło się mówić dopiero pod koniec września. Tak czy inaczej wracamy do naświeższych danych. Na zdjęciach i schematach brak jest odniesień do marki Surface czy nazwy urządzenia, niemniej zarejestrowany przez Microsoft Corporation model rzeczywiście nosi nazwę Surface Ergonomic Keyboard. Klawiatura będzie zasilana dwiema bateriami AA i - podobnie jak większość klawiatur Bluetooth - będzie kompatybilna ze wszystkimi wspieranymi systemami operacyjnymi.

Nie jest jeszcze znana cena urządzenia, choć możemy mieć pewne porównanie. Dizajnerski zestaw klawiatura/mysz Microsoft Designer Bluetooth Desktop z zeszłego roku kosztuje 99,95 dolarów (w Polsce ok. 340-360 zł). Klawiatura spod szyldu Surface może więc zadebiutować w podobnej cenie. Kiedy premiera? Microsoft miał w tym roku kilka dobrych okazji, by wspomnieć o Surface Ergonomic Keyboard, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Stawiamy więc na zbliżający się sezon przedświąteczny lub ewentualnie początek przyszłego roku.

Warto mieć na uwadze, że 1 sierpnia Microsoft złożył w FCC wniosek dotyczący jeszcze jednej klawiatury Bluetooth (porównaj - 1, 2), o której nie wiadomo zbyt wiele. Zdjęcia i grafiki odnośnie do drugiego wariantu będą jednak zamieszczone dopiero po 180 dniach od daty złożenia wniosku.

Krzysztof Sulikowski
5 października 2016, 14:27
1 834
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 października 2016, 14:27
1 834
OdsłonyKomentarze

Faktycznie innowacyjna w porównaniu z konkurencją http://www.apple.com/shop/product/MB110LL/B/apple-keyboard-with-numeric-keypad-english-usa?fnode=56
GOSC, 5 października 2016, 22:55
Nie ma to jak "dobra kopia":))) Pewnie kilka lat nad tym pracowali...:) az wpadli na pomysl - żeby skopiować konkurencje:)))))) Pewnie nie mało im placa za takie "nowatorskie" rozwiązania:))))) Zenada:)
Rudy, 6 października 2016, 10:19

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.