Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Powstaje ergonomiczna klawiatura Bluetooth sp...

Powstaje ergonomiczna klawiatura Bluetooth spod znaku Surface

Jeszcze kilka dni temu przedstawiciel Microsoft - Dave Coplin, Chief Envisioning Officer i jeden z twórców Cortany - zwiastował rychłą śmierć tradycyjnej klawiatury QWERTY i zastąpienie jej przez nowe technologie. XIX-wieczna koncepcja pisania za pomocą klawiszy jest według niego przeżytkiem, który z trudnych do opisania przyczyn funkcjonuje do dziś, a ludzkość korzysta z komputerów na modłę wiktoriańską. Na szczęście firma Microsoft niespecjalnie podziela taką opinię. Wręcz przeciwnie - trwają bowiem prace nad nową klawiaturą Bluetooth pod nazwą "Surface Ergonomic Keyboard". Na czym w przyszłym roku kłaść będą nadgarstki posiadacze tabletów?

Microsoft od lat tworzy klawiatury ergonomiczne, a więc dostosowane do układu dłoni człowieka, zapewniające wyższy komfort i szybkość pisania. Na ile te fikuśne nieraz produkty o nietypowych kształtach sprawdziły się w swojej roli, nie będziemy dziś oceniać. Faktem jest, że przez ostatnie trzy lata Microsoft nie wydał niczego w tym segmencie. Ostatnim wartym uwagi produktem jest Sculpt Ergonomic Keyboard z 2013 roku (na zdjęciu poniżej). Okazuje się, że firma wraca do gry, tym razem szykując klawiaturę dla użytkowników tabletów Surface, choć równie dobrze może to być samodzielny produkt marki, kompatybilny z dowolnym komputerem, tabletem czy smartfonem.


Sculpt Ergonomic Keyboard z 2013 roku - nie spodziewamy się raczej takiego wzornictwa

Powyżej widzicie jeden z ostatnich pomysłów Microsoft, pochodzący jednak sprzed trzech lat i zorientowany na Windows 8. Dlaczego o tym przypominamy? By mieć punkt odniesienia. Przez - wydawałoby się - krótki okres zmieniło się wiele, zwłaszcza w świecie designu, którego świetnym przykładem jest marka Microsoft Surface. Cała ostatnia generacja urządzeń, a więc Surface Pro 4 i Surface Book, jest wynikiem morderczych wysiłków inżynierów i projektantów. Mówi się, że Surface zaczął ustalać poziom w swoim segmencie, a nawet stworzył własną kategorię. Czy tego samego można się spodziewać po klawiaturze?

Istnienie "Surface Ergonomic Keyboard" zostało zaobserwowane po raz pierwszy na stronie The Official Bluetooth Sig Website. Produkt zarejestrował kilka dni temu Microsoft i to praktycznie wszystko, co na temat urządzenia wiadomo. Pewne jest, że nowe urządzenia marki Surface wejdą na rynek w 2017 roku, jednak nie jest do końca jasne, czy chodzi o nową generację tabletów i laptopów, czy może raczej o całkiem nowy zestaw All-in-One, smartfon, phablet i peryferia.

Krzysztof Sulikowski
30 września 2016, 20:32
1 419
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 września 2016, 20:32
1 419
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.