Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe urządzenia Surface pojawią się w 2017 r....

Nowe urządzenia Surface pojawią się w 2017 r.

Dziś udało nam się dotrzeć do patentu Microsoftu, w którym opisano urządzenie typu Wszystko-w-Jednym (All-in-One). Na grafikach koncepcyjnych widnieje urządzenie, którym najwyraźniej będzie Surface AIO. Patent zakłada możliwość produkcji takich zestawów w przyszłości, niemniej jednak Microsoft nie przedstawił jeszcze żadnej konkretnej zapowiedzi. Pojawiły się jednak mocne przesłanki o pracach nad kolejną odsłoną Surface, która na rynek wejdzie w tym lub w przyszłym roku. Tropy prowadzą do 88 budynku na Kampusie Microsoft w Redmond.

Do sieci trafiło intrygujące zdjęcie, wykonane przez indyjskiego dewelopera, Shubhana Chemburkara. Przedstawia ono instalację wewnątrz Microsoft Building 88, jednego z budynków w głównej siedzibie Microsoft w Redmond. Obok zdjęć istniejących już urządzeń Surface, widzimy tu grafiki zastępcze, opatrzone napisami 2016 i 2017. Nie jest jasne, co kryje się pod tymi grafikami - może to być niedawno opatentowany Surface AIO, tajemniczy i wciąż niepotwierdzony Surface Phone lub Surface 4 - następca Surface 3, którego produkcja zakończy się w tym roku.

Dlaczego prezentowane są dwie różne daty? Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Surface AIO będzie zaprezentowany w Q3 2016, lecz do sprzedaży trafi na początku 2017 roku. Kolejne urządzenia mają szansę na demonstrację podczas konferencji deweloperskiej BUILD 2017. Wysoce prawdopodobne jest to, że wycofywany z dalszej produkcji Surface 3 doczeka się następcy. Będzie to najprawdopodobniej nieco słabszy klon Surface Pro 4. Mówi się też, że Surface Phone wejdzie na rynek w kwietniu 2017 r., wraz z nadejściem Redstone 2, który uchodzi za uzupełnienie tegorocznej aktualizacji Windows 10 Anniversary Update. Tajemnicze połączenie tabletu ze smartfonem może prezentować się na przykład tak:

Skąd tak duży napływ urządzeń Surface? Istnieją przypuszczenia, że Microsoft zamierza w przyszłości pod ten szyld przenieść produkcję urządzeń mobilnych, natomiast Lumia pójdzie w odstawkę. Nowe generacje Surface będą mogły wykorzystywać możliwości Redstone 2, co jeszcze bardziej zatrze granice między platformą Mobile i PC. Nie jest przecież tajemnicą, że Microsoft właśnie do tego dąży.

Krzysztof Sulikowski
4 lipca 2016, 14:22
1 603
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 lipca 2016, 14:22
1 603
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.