Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Next Lock Screen potrafi teraz rozpoznawać od...

Next Lock Screen potrafi teraz rozpoznawać odcisk palca

Next Lock Screen jest alternatywnym ekranem blokowania dla Androida, stworzonym w dziale Microsoft Garage. Przyświeca mu prosty cel - wszystkie najważniejsze elementy zebrane w jednym miejscu. Znajdziemy tu szerokie wsparcie dla powiadomień i innych typów informacji, funkcje uczące się zachowań użytkownika (machine learning) i szybkie skróty. Przeciągając palcem w górę ekranu blokady, otworzymy pasek skrótów do aplikacji i ustawień urządzenia, zaś przeciągając w dół, otworzymy panel zabezpieczeń, które pozwolą nam odblokować urządzenie.

Next Lock Screen został zaktualizowany do wersji 2.6. Jest to największa jak dotąd aktualizacja w historii narzędzia. Lista nowości obejmuje:

  • Odblokowywanie za pomocą odcisku palca - jeśli nasze urządzenie posiada czytnik linii papilarnych, możemy je w ten sposób odblokować przy pomocy ekranu blokady Next.
  • Inteligentne kontakty - Next dosłownie uczy się (machine learning) naszych przyzwyczajeń i wyświetla kontakty, do których dzwoniliśmy lub pisaliśmy.
  • Inteligentna blokada - ustal zasady dla blokowania w zależności, czy jesteś w domu, czy w pracy.
  • Tapety dostosowane do lokacji - tło ekranu blokady może być inne, gdy jesteśmy w trybach domowym, pracy lub automatycznym.
  • Poprawki błędów.

Next

Next uchodzi za najlepszy ekran blokady dla Androida (AndroidPIT, Best Android apps of 2016). Jak mówią jego twórcy, jest on "kompleksowym ekranem blokady dla zabieganych profesjonalistów". W zależności od naszych przyzwyczajeń i charakteru pracy możemy wybrać różnego typu zabezpieczenia - kod PIN, wzór do odtworzenia czy wreszcie odcisk palca. Na ekranie blokady możemy wyświetlać powiadomienia (także pochodzące z aplikacji społecznościowych), kontakty, skróty do ulubionych aplikacji, narzędzia, pogodę, kalendarz, odtwarzacz muzyczny (na przykład Spotify, Audible i Pandora) a także tapety, również te pochodzące z serwisu Bing.

Next Lock Screen jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem w wersji 4.1 lub nowszej. Obsługiwane wersje językowe to angielska, chińska i hiszpańska. Aplikację pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2016, 15:11
2 076
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2016, 15:11
2 076
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.