Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacje Microsoftu na Androida preinstalowa...

Aplikacje Microsoftu na Androida preinstalowane u 74 producentów OEM

Microsoft ogłosił dziś, że Acer dołącza do listy producentów OEM, którzy zgodzili się preinstalować jego aplikacje na telefony i tablety z Androidem. Umowa jest częścią strategii, która ma na celu zwiększenie dostępności oprogramowania Microsoft na konkurencyjnych platformach. Zapowiedź pochodzi od Nicka Psyhogeosa, szefa Microsoft Technology Licensing, działu "założonego w 2014 r., by przejmować, zarządzać i licencjonować portfolio patentów Microsoftu". Współpracujących na tych zasadach producentów OEM jest znacznie więcej, o czym przekonacie się w dalszej części artykułu.

Zeszłej wiosny Microsoft podpisał umowy z 31 globalnymi i lokalnymi producentami OEM, a także liczącymi się "oryginalnymi" producentami, którzy zgodzili się dołączać pakiet Microsoft Office, OneDrive i Skype do swoich tabletów z Androidem. Obecnie jest ich dużo więcej. "Dziś mam przyjemność ogłosić, że mamy 74 partnerów sprzętowych z 25 krajów, którzy czynią aplikacje produktywne i usługi Microsoftu dostępnymi na swoich tabletach i telefonach z Androidem. Owi partnerzy oferują lub będą niedługo oferować urządzenia z Androidem z preinstalowanymi aplikacjami Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive i Skype" - pisze Nick Parker z Microsoft. Wybrane usługi i aplikacje Microsoftu są już preinstalowane na sporej liczbie urządzeń, spośród których warto wymienić choćby LG G Pad 2, Samsung Galaxy S6 czy Sony Xperia Z4.

Android

Udostępnianie swoich aplikacji na jak największej liczbie urządzeń to dość agresywnie realizowany cel Microsoftu. W zeszłym roku doszło do interesującego partnerstwa z Samsungiem. Microsoft zapowiedział, że koreański gigant nie musi płacić 3,21 dolarów tantiem za każde sprzedane urządzenie z Androidem, a wkrótce potem do Samsunga Galaxy S6 dołączył pakiet aplikacji Microsoftu. Jesienią ubiegłego roku doszło też do zakończenia sporów patentowych między Microsoft a Google, głównym deweloperem Androida.

"To kamień węgielny naszej szerokiej strategii usług - udostępnienie usług Microsoftu każdej osobie i na każdym urządzeniu. Dzięki preinstalowaniu oprogramowania Microsoftu na tabletach i telefonach z Androidem nasi partnerzy mogą zwiększyć wartość tych urządzeń, dostarczając bogatych doświadczeń produktywnych, których oczekują klienci. Ponadto partnerzy mogą skorzystać z możliwości realizowania nowych strumieni dochodów" - dodaje Parker.

Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2016, 13:26
4 478
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2016, 13:26
4 478
OdsłonyKomentarze

Niech sobie preinstaluja, wszystkie wywale w diably
Moral, 11 lutego 2016, 14:04
@Moral Dziękuję tobie, że podzieliłeś się z nami swoją bezużyteczną opinią.
PP, 11 lutego 2016, 16:43
Microsoft robi wszystko aby zmonopolizować rynek oprogramowania. Stąd podkradanie i włączanie aplikacji z Linuxa i po kosmetycznych zmianach komercjalizowanie ich. Dlaczego np na sprzęcie z zainstalowanym Windows 10 niemal niemożliwa jest instalacja innego systemu np.Linuxa?
debian, 15 lutego 2016, 22:46

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.